Porsche 911 Carrera GTS wkrótce w sprzedaży

Jeżeli 911 Carrera S wydaje ci się zbyt ociężałe, a 911 GT3 zbyt bezkompromisowe to pojawienie się drugiej generacji modelu GTS jest doskonałą wiadomością.
Porsche 911 Carrera GTS wkrótce w sprzedaży
Porsche 911 Carrera GTS. zdj.: mat. prasowe
08.10.2014
Michał Trocki

Porsche 911 Carrera GTS ma wypełnić lukę (jest tam jakaś luka?) pomiędzy modelami S a GT3.  Do sprzedaży trafią cztery odmiany GTSa – Coupé i kabriolet dostępne w wersjach z napędem na tylną lub na obie osie. Pod maską silnik o mocy 430 KM, dzięki czemu  GTS ze skrzynią PDK przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,0 s (Cabriolet: 4,2 s), a prędkość maksymalna wszystkich odmian przekracza barierę 300 km/h – najszybsze Coupé z tylnym napędem i ręczną skrzynią biegów osiąga 306 km/h. Co ciekawe szybsza i mocniejsza druga generacja GTSa ma taki sam apetyt na paliwo.

 

 

Seryjnie nowy model będzie wyposażony w biksenonowe reflektory z układem dynamicznego oświetlenia oraz sportowy wydech. Wewnątrz fotele i deska rozdzielcza wykończona skórą i alcantarą.

 

Kto chętny na takie stadko? zdj.: mat. prasowe

 

Odmiana GTS będzie łatwa do rozpoznania z zewnątrz. Charakterystyczne akcenty to 20-calowe felgi w kolorze czarnym, mocowane za pomocą centralnej śruby, przyciemniane przednie światła, oraz czarne końcówki wydechów. Sprzedaż modelu GTS rozpocznie się w listopadzie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie