Nowe wcielenia Audi A3

Na Poznań Motor Show Audi zaprezentowało dwie nowe wersje nadwoziowe "a trójki". Także w Polsce można wybrać A3 w wersji sedan lub kabriolet.
Nowe wcielenia Audi A3
01.04.2014
Michał Trzcionkowski

Audi A3 trzeciej generacji jest jednym z lepiej sprzedających się modeli marki z Ingolstadt. Do tej pory można je było u nas kupić tylko z nadwoziem hatchback. Klient mógł wybierać między wersją 3- lub 5-drzwiową (ta druga nazywa się w nomenklaturze Audi "Sportback"), teraz oferta została poszerzona o 4-drzwiowego sedana i zgrabny, nieduży kabriolet.

 

zdj. Audi
 

Zły i wściekły

Na Poznań Motor Show pokazano najmocniejszą wersję małego sedana: Audi S3 Limousine z trzystukonnym silnikiem 2.0 TFSI. O efektywne przeniesienie mocy na asfalt dba napęd Quattro. Do wyboru są dwie skrzynie biegów: sześciobiegowa manualna i automatyczna S-Tronic. Wyposażone w automat S3 Limousine rozpędza się do setki w niespełna 5 s, a średnie zużycie paliwa wynosi wg producenta 7 l/100km. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

 

zdj. Audi
 

Z wiatrem we włosach

Kabriolet to długo oczekiwana odmiana nadwoziowa A3. Auto zostało wyposażone w miękki dach z materiału. Jego złożenie (odbywające się w pełni automatycznie) trwa mniej niż 18 s. Możliwe jest także zamykanie/otwieranie dachu w trakcie jazdy, o ile prędkość nie przekracza 50 km/h. W ofercie znajdą się takie same silniki jak w zamkniętych wersjach Audi A3. Sprzedaż rozpocznie się latem, a ceny mają startować od 48 500 euro (trzeba przeliczyć na złotówki).

Polecane wideo

Audi A3 - nowe wcielenia
Audi A3 - nowe wcielenia - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie