VW Golf Sportsvan. Więcej niż Plus.

VW Golf VII doczekał się kolejnej odsłony, minivana o nazwie Sportswagon.
VW Golf Sportsvan. Więcej niż Plus.
05.04.2014
Michał Trzcionkowski

Poprzednikiem zaprezentowanego na poznańskich targach Sportswagona był Golf Plus. Nadmuchana wersja kompaktowego VW była w rzeczywistości minivanem zbudowanym na bazie Golfa.

 

zdj. VW

 

Większy może więcej

Nie inaczej jest z najnowszym wcieleniem Golfa (to już trzecia wersja nadwoziowa siódmej generacji niemieckiego bestselleru - obok 3- i 5- drzwiowego hatchbacka i kombi). Nadwozie jednak znacznie urosło w stosunku do Plusa (długość większa o 13 cm). Dzięki temu w środku jest znacznie więcej miejsca. Zarówno dla pasażerów jak i w przestrzeni bagażowej.

 

zdj. VW

 

Start stop

Wszystkie wersje silnikowe nowego Golfa będą wyposażone w system Start-stop. Do wyboru będziemy mieli cztery turbo benzynowe silniki (o mocy od 85 Km do 150 KM) i dwa turbo diesle (110 i 150 KM). Opcjonalnie będzie oferowana dwusprzęgłowa, zautomatyzowana skrzynia biegów DSG.

 

zdj. VW

 

Bogate wyposażenie

Już podstawowe wyposażenie wydaje się być bardzo bogate (zaawansowany system XDS+, klimatyzacja, siedem poduszek powietrznych, wskaźnik ciśnienia w oponach, dotykowy wyświetlacz). Będzie można je rozbudować m.in. o podgrzewaną kierownicę czy liczne systemy bezpieczeństwa: Blind Spot Sensor z asystentem ułatwiającym wyjechanie z miejsca parkingowego, adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, automatyczny tempomat ACC, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, proaktywny system ochrony pasażerów, funkcje regulacji świateł drogowych Light Assist i Dynamic Light Assist, funkcja wyboru profilu jazdy, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist, asystent parkowania Park Assist.

Oprócz tego do Sportswagona będzie można zamówić rozbudowaną stację multimedialną wyposażoną w hotspot Wi-Fi.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie