Gwiazdy motorsportu i żużel na Narodowym

Już w sobotę Verva Street Racing, Dakar na narodowym. Na specjalnym torze zmierza się ze sobą legendy sportów motorowych. Będziemy tez świadkami symbolicznego powrotu żużla do stolicy.
Gwiazdy motorsportu i żużel na Narodowym
Wielu czeka na skoki narciarskie na Narodowym, tym razem Adam Małysz pojawi się na stadionie w roli kierowcy. fot. mat. prasowe
14.09.2014

 

Na  specjalnie na tę okazję przygotowanym torze ziemnym zmierzą się dwie drużyny Polska i Reszta Świata. Zawodnicy będą się ścigali w 6 kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach Za kierownicami siądą ę Adam Małysz, Rafał Marton, Kuba Przygoński, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Tadeusz „Taddy” Błażusiak - członkowie ORLEN Team, który od 2000 roku startuje w Rajdzie Dakar. Ich przeciwnikami będą m.in. Fin Marcus Grönholm, dwukrotny mistrz świata (2000, 2002) oraz wicemistrz świata (2006, 2007) World Rally Championship, a także Marc Coma (Hiszpania) i Hélder Rodrigues (Portugalia) – utytułowani motocykliści z Dakaru. Zawody będą rozgrywane podobnie do wyścigów na żużlu – zawodnicy będą zbierać w kolejnych wyścigach punkty, które potem złożą się na wynik końcowy.

 

Miejmy nadzieję, że ten wyścig, to preludium do powrotu żużla na stałe do Warszawy. Fot. mat. prasowe

Skoro już o żużlu – będziemy mieli również okazję zobaczyć najprawdziwszy wyścig żużlowy z udziałem polskiej, a co za tym idzie światowej czołówki. Ten sport wraca do Warszawy po raz kolejny. Stolica, w której w latach czterdziestych było kilka klubów żużlowych, od wielu lat nie ma nawet odpowiedniego toru. Pamiętamy próby przywrócenia tej dyscypliny przez Władysława Golloba, ojca słynnych braci Gollobów przy klubie Gwardii. Obecnie stowarzyszenie Warszawskie Towarzystwo Speedwaya prowadzi aktywne działania w celu przywrócenia Warszawy na żużlową mapę Polski. Miejmy nadzieję, że wyścig na Verva Street Racing, przybliży nas do tego momentu.

 

Przypominamy, że jeszcze tylko dziś macie szanse wygrać bilety na tę imprezę.  Szczegóły tutaj.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie