Kajto z Baranem na podium Acropolis Rally 2014

Kajetanowicz i Baran na trzecim miejscu w Rajdzie Akropolu!
Kajto z Baranem na podium Acropolis Rally 2014
Rajd Akropolu tym razem nie tylko na szutrze, ale też na asfalcie.
30.03.2014

Nie lubimy kopiować komunikatów prasowych, ale tym razem robimy wyjątek. Po prostu sami nie napisalibyśmy lepiej. Czytajcie więc do woli! A my zaczynamy wysyłać gratulacje dla załogi Kajetanowicz-Baran. Nieźle pojechali. Jesteśmy pod wrażeniem.

 

A komunikat? Czytajcie: -Na taki wynik polscy kibice czekali prawie pół wieku. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana w Rajdzie Akropolu to największy sukces Polaków w tej imprezie od czasów Sobiesława Zasady i Jerzego Dobrzańskiego. Trasa Rajdu Bogów - w tym roku morderczej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy - pamięta najlepszych w historii kierowców rywalizujących na wymagających, górskich próbach.

Już po myciu samochodu:) Baran (z lewej) i Kajetanowicz na mecie Acropolis Rally.


Tegoroczna edycja Rajdu Akropolu to nie tylko szutrowe odcinki znane do tej pory z Mistrzostw Świata, ale także bardzo szybkie, śliskie asfalty. Reprezentanci LOTOS Rally Team od pierwszego odcinka nawiązywali równą walkę  z europejską czołówką,  która przyjechała na Peloponez rywalizować w 60. edycji tego kultowego rajdu. Różnice czasowe na poszczególnych oesach między załogami były minimalne zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zawodów. Ukończenie Rajdu Akropolu to ambicja wielu wybitnych kierowców, dlatego tym większy jest sukces Kajetanowicza, dla którego udział w greckiej rundzie Mistrzostw Europy był debiutem. Szybsi od polskiego kierowcy, mającego na swoim koncie zaledwie 5 startów w rundach Mistrzostw Europy poza Polską, byli jedynie Craig Breen i Bryan Bouffier.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie