Rajd Wisły: Habaj najszybszy

Łukasz Habaj szybko dogadał się z nową rajdówką (przesiadka do Fiesty R5) i zwyciężył w swoim domowym rajdzie
Rajd Wisły: Habaj najszybszy
Łukasz Habaj rajd Wisły Zdj.: eSky Rally Team
08.09.2014
Michał Trocki

O zwycięstwo w Rajdzie Wisły od startu do mety walczyło dwóch lokalnych kierowców-Łukasz Habaj i Wojtek Chuchała. Zawodnicy Ci-dysponujący identycznymi samochodami i znający doskonale podcieszyńskie oesy odbierali sobie nawzajem ułamki sekund. Ostatecznie po dwóch dniach ścigania Habaj okazał się szybszy o niecałe 2,5 sekundy. Ten sukces był możliwy dzięki częściom, jakie pożyczyli mu mechanicy jego konkurenta.

Trzecie miejsce przypadło duetowi Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski, którzy do zwycięzcy stracili 2 minuty 44 sekundy. Czwarty był Tomasz Kasperczyk, piąty Maciej Oleksowicz. Wśród samochodów napędzanych na przednią oś zwyciężył Dariusz Poloński

 

Wypadek załogi Byskiniewicz/Wisławski. Zdj.: Łukasz Byśkiniewicz

 

Rajd Wisły rozgrywany na trudnych technicznie oesach spowodował, że wiele załóg-mniej lub bardziej szczęśliwie-opuściło drogę. Groźnie wyglądający wypadek mieli jadący Peugeotem 208 Łukasz Byśkiniewicz pilotowany przez Macieja Wisławskiego. Po skoku ich samochód wpadł w poślizg, uderzył w płot, przekoziołkował nad strumykiem, skosił drzewo i dachował. Na szczęście załodze nic się nie stało, jednak Maciek Wisławski powiedział, że był to jeden z nagroźniejszych wypadków w jego karierze.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie