Corvette pomoże jeździć na torze

W najnowszym Corvette dostepny będzie system, który pozwoli na analizę parametrów jazdy po torze wyścigowym
Corvette pomoże jeździć na torze
05.09.2014
Michał Trocki

W Polsce wypady na tor wyścigowy nie są najbardziej popularnym sposobem wykorzystywania sportowych samochodów. Takie maszyny służą głównie do jazdy z niewielką prędkością po nadmorskich miejscowościach albo wyścigów po ulicach. Są jednak tacy, którzy lubią czasami sprawdzić siebie i możliwości swojej maszyny. Dla takich osób w najnowszym modelu Chevroleta Corvette dostępny będzie system Performance Data Recorder.

 

Podczas jazdy system zapisuje takie dane jak prędkość samochodu i miejsca hamowania, kąt wychylenia kół, położenie na torze, wbity bieg oraz obroty silnika oraz nagrywa film w rozdzielczości HD korzystając z kamery ukrytej w lusterku.

 

Dzięki temu systemowi kierowca może przeanalizować każde okrążenie i stwierdzić co poszło nie tak i na którym zakręcie stracił najwięcej czasu. Na stronie producenta udostępnione są porady pomagające przeprowadzić analizę i poprawić tor jazdy.

Dodatkowo na komputerze kierowca może zainstalować bardzo rozbudowany program pozwalający porównywać przejazdy i ich parametry. System można wykorzystywać również poza torem. Po ustawieniu odpowiedniego trybu działa on jak zwykła kamera nagrywająca to co się dzieje na drodze bez umieszczania na video parametrów pojazdu.

 

Na prezentowanym filmie zwykły kierowca korzystając systemu Performance Data Recorder oraz rad profesjonalistów, poprawia czas przejazdutoru o 27 sekund. Nawet jeżeli to reklama, to system przyda się każdemu, kto lubi czasem poszaleć po zakrętach.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie