3 dni do premiery Jaguara XE

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery XE, czyli zdaniem Jaguara "pogromcy BMW serii 3". Oficjalna odsłona modelu XE S odbędzie się 8 września w londyńskim Earls Court.
3 dni do premiery Jaguara XE
Czy nowatorskie rozwiązania wystarczą, aby zagrozić BMW "serii 3"? fot. Jaguar
05.09.2014
Piotr Stokowski

Indyjska firma z sercem w Wielkiej Brytanii głęboko wierzy w sukces swojego nowego samochodu. Nie ma się co dziwić, gdyż wraz z XE pojawią się zupełnie nowe rozwiązania w segmencie samochodów klasy średniej-premium. Do nowatorskich rozwiązań należy m.in. ultralekka, aluminiowa konstrukcja, wewnątrz której znajdziemy silniki z całkowicie nowej rodziny o nazwie Ingenium. Jak na porządnego "brytola" przystało, Jaguar produkowany będzie oczywiście na Wyspach.

Choć odmianę "S" zobaczymy już za trzy dni, pełna gama zostanie zaprezentowana dopiero podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, które odbędą się 2 października tego roku. Nie mniej jednak już teraz Jaguar zapowiedział, że planowana jest flagowa odmiana tego modelu o oznaczeniu "SVR". Pod jej maską znajdzie się doładowany silnik V8 z modelu F-Type S o mocy 490KM. Najmocniejszy XE trafi do sprzedaży na początku 2016 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie