Land Rover Discovery Sport: GALERIA

Mimo, że do premiery Discovery Sport w Paryżu został jeszcze miesiąc, władze Land Rovera postanowiły ujawnić zdjęcia i informacje dotyczące nowego modelu.
Land Rover Discovery Sport: GALERIA
Niebanalna stylistyka, sportowy charakter, terenowa dusza - to nowy Discovery Sport fot. Land Rover
03.09.2014
Piotr Stokowski

Lepszy niż koncept

Brytyjski SUV nawiązuje stylistycznie do koncepcyjnego Discovery Vision, jednak w stosunku do projektu różni się (i całe szczęście) kilkoma detalami. Najbardziej dostrzegalna zmiana zaszła z tyłu nadwozia - ogromny odwłok, którego rozmiar szczególnie rzucał się w oczy podczas obserwowania samochodu z boku, został zlikwidowany poprzez użycie klapy bagażnika o zupełnie innych kształtach. Całość wygląda bardzo spójnie, a jednocześnie dużo bardziej elegancko niż w przypadku poprzednich modeli Discovery.

Bardzo spójna sylwetka Discovery Sport zdaje się skrywać jego wagę. Producent nie ujawnił jednak ile będzie ważyć nowy model. fot. Land Rover

Warianty trzy

Gamę silników otwiera jednostka TD4 2,2 l o mocy 150KM i 400Nm momentu obrotowego, która ma zapewnić przyspieszenie od 0-100 km/h w 11,7 s i prędkość maksymalną 180 km/h. W standardzie ten motor będzie oferowany z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów. Land Rover zapowiedział również pojawienie się na liście opcji dziewięciostopniowej przekładni automatycznej, dzięki której przyspieszenie ulegnie zmianie i będzie wynosić 10,3 s.

Choć Land Rover to mniej ekskluzywna siostra Range Rovera, we wnętrzu nie zabrakło najlepszych materiałów . fot. Land Rover

 

Drugą opcją będzie model z tym samym, aczkolwiek inaczej zestrojonym, silnikiem wysokoprężnym. Jednostka o oznaczeniu SD4 będzie rozwijać moc 190KM i 420Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie do "setki" w stosunku do słabszego wariantu będzie aż o 1,3 s szybsze, a prędkościomierz zatrzyma się dopiero przy 188 km/h. Ponownie, sprint do "setki" można poprawić poprzez wybranie z listy opcji skrzyni automatycznej. W tym przypadku pierwszą (i ostatnią) setkę obejrzymy bo 8,9 s.


Choć prawdopodobnie większość Land Roverów nie opuści miejskiej dżungli, producent zapewnia, że w tej prawdziwej poradzi sobie jak na Discovery przystało. fot. Land Rover

 

Najmocniejszą opcją będzie turbodoładowany, benzynowy silnik o mocy 240KM i 340Nm. Motor będzie dostępny tylko i wyłącznie z dziewięciostopniową, automatyczną przekładnią. Model wyposażony w ten silnik był testowany m.in. na niemieckim torze Nurburgring. Niestety, mimo 20,8-kilometrowej sesji aerobiku, Land Rover to wciąż ciężki samochód, przez co jego przyspieszenie w tym przypadku wciąż będzie wynosić ponad 8,4 s.

Wnętrze jest nie tylko eleganckie, ale również przestronne. Do środka wejdzie aż 7 osób. fot. Land Rover

 

Nowy Land Rover Discovery Sport trafi na rynek w styczniu 2015 roku, a jego ceny zaczną się od ok. 160 tyś. zł.

Polecane wideo

Land Rover Discovery Sport: pierwsze zdjęcia
Land Rover Discovery Sport: pierwsze zdjęcia - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie