Baja Poland: 4 Mini All4Racing na starcie

Już w piątek-prologiem rozegranym w Szczecnie rozpocznie się Baja Poland. Na starcie stanie 121 zespołów. Cztery z nich skorzystają z Mini All4Racing
Baja Poland: 4 Mini All4Racing na starcie
Mini All4Racing. Zdj.: BMW
28.08.2014
Michał Trocki

Baja Poland jest przedostatnią rundą pucharu świata w rajdach terenowych. Na starcie stanie aż 121 samochodów, motocykli, quadów. O punkty w Pucharze Świata wśród samochodów będzie rywalizowało 37 załóg reprezentujących 14 krajów, a 23 staną do walki w rywalizacji mistrzostwa Europy strefy centralnej. Poza nimi na starcie w Szczecinie stanie także 40 motocykli i quadów.

 

Wśród kierowców wiele znanych nazwisk. Listę otwiera Krzysztof Hołowczyc, Nasser Al-Attiyah i lider pucharu świata Władimir Wasiliew. Poza tym Adam Małysz, Marek Dąbrowski oraz Martin Kaczmarski. Dodatkowo na starcie stanie również Taddy Błażusiak, który tym razem wystąpi za kierownicą…samochodu.

 

Największą atrakcją dla kibiców-oprócz wyposażonych w silniki o mocy 1000 Km ciężarówek- będą niewątpliwie 4 Mini All4Racing przywiezione do Szczecina przez zespół Monster Energy X-raid. Za kierownicą tych rajdówek zasiądą Władimir Wasiliew z Rosji, Stephan Schott z Niemiec oraz dwóch Polaków-Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski.

 

 

 

Mini All4Racing to samochód od podstaw stworzony do rajdów cross country. To połączenie rajdówki WRC z samochodem terenowym. Samochodu wyposażone są w silnik diesla o pojemności 3 litrów z dwiema turbinami. Oficjalnie ich moc to 307 KM, jednak neoficjalnie wiadomo, że jest sporo wyższa. Prędkość maksymalna samochodów zgodnie z przepisami jest ograniczona do 170 km/h.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie