Nowe Volvo XC90 - noworodek, a już celebryta

Nowe Volvo XC90 można śmiało okrzyknąć najgorętszą premierą motoryzacyjną tego roku. Nie zostałoby nią, gdyby nie świetna praca marketingowców szwedzkiej marki.
Nowe Volvo XC90 - noworodek, a już celebryta
Nowe Volvo XC90 niczym celebryta, podobno zostalo przyjęte bardzo entuzjastycznie. fot. Volvo
27.08.2014

Pierwszą zapowiedzią  nowego SUVa od Volvo był studyjny model XC Concept zaprezentowany na początku tego roku na targach w amerykańskim Detroit. Potem umiejętnie wydzielano kolejne informacje i zdjęcia. A to pokazano wnętrze, zaprezentowano systemy audio i sterowania pojazdem, aż ujawniono silniki. Dziś krótko po północy Volvo pokazało nowe XC90 w pełnej krasie. Nim to nastąpiło, dzień wcześniej w Szwecji zorganizowano prapremierę dla dziennikarzy. Organizatorzy pokazu nie zawiedli.

Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars stal się człowiekiem, który wprowadza w Volvo w nową erę. fot. Volvo

Zebrani zobaczyli stojący na scenie samochód pod pokrowcem oświetlony ze wszystkich stron. W czasie gdy opowiadano o poszczególnych elementach wozu, były one podświetlane na przykrytym aucie projektorami. Całość uzupełniały efekty dźwiękowe i animacje. Olbrzymie wrażenie na zebranych zrobił symulowany test zderzeniowy. Obrócone tyłem do publiczności auto "wjechało" wyświetlany za nim ekran, na którym wyświetlono przeszkodę. W końcu pokrowiec ściągnięto i, co nieczęsto się zdarza, pozwolono wszystkim obejrzeć wóz z bliska, a nawet do niego wsiąść. Kolejne szczegóły na temat nowego XC90 już wkrótce.

 

Nowe Volvo XC90 wreszcie bez pokrowca. fot. Volvo

Polecane wideo

Wreszcie nadjechał! Nowe Volvo XC90
Wreszcie nadjechał! Nowe Volvo XC90 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie