Wreszcie nadjechał! Nowe Volvo XC90 Galeria

Nareszcie. Po miesiącach podgrzewania atmosfery, wydzielania zdjęć, na których niewiele było widać, Volvo w Sztokholmie zaprezentowało dziennikarzom nowe Volvo XC90.
Wreszcie nadjechał! Nowe Volvo XC90 Galeria
26.08.2014

 To nie tylko nowy model, ale jak podkreślają Szwedzi, nowe wcielenie całej marki. Razem z prezentacją SUVa pokazano odświeżone logo, którym nadal jest charakterystyczny „Znak Żelaza”. Nowe Volvo XC90 to również zapowiedź nowej filozofii marki oraz linii stylistycznej.

Prawdopodobnie w przyszłym roku do oferty Volvo dołączą przywrócone po latach S90 i V90, które będą kontynuowały wzornictwo nowego XC90. Auto wygląda całkiem zgrabnie, a jednocześnie z daleka wiadomo że jest to Volvo, niektórzy zarzucają mu zbytnie podobieństwo do SUV-ów zachodnich producentów, ale naszym zdaniem auto nadal zachowało specyficzny szwedzki charakter. Widać również dbałość o detale: dźwignia zmiany biegów z kryształu, drewniane wstawki, ręcznie szyte skórzane tapicerki czy „młoty Thora” w przednich reflektorach nadają XC90 wyrazu i indywidualności. W dodatku auto napakowane jest nowymi technologiami: zupełnie nowa płyta podłogowa, megamocna hybryda (T8) czy „parasol bezpieczeństwa” czynią z niego bardzo ciekawe auto mogące stawić czoła silnej w tej klasie niemieckiej konkurencji.  Jesteśmy bardzo ciekawi, czy powtórzy sukces poprzednika, który pomimo 12 lat produkcji niemal do końca sprzedawał się bardzo dobrze.  Przypominamy również, że nowe Volvo XC90 można zamawiać już od paru tygodni, a od dziś już nie będziemy kupować kota w worku. Jeśli się pospieszycie, to może będziecie mieli okazję, załapać się jeszcze na limitowaną wersję 1927 "First Edition".

Polecane wideo

Wreszcie nadjechał! Nowe Volvo XC90
Wreszcie nadjechał! Nowe Volvo XC90 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie