Nowa klasa C od Brabusa

Jeden z najbardziej znanych tunerów Mercedesa przygotował pakiety stylistyczne oraz rozwiązania poprawiające osiągi nowej klasy C.
Nowa klasa C od Brabusa
25.08.2014

W pierwszej kolejności pojawią się pakiety stylistyczne dostosowane do linii wyposażeniowej standard oraz avangade. W skład nich wchodzą zmiany obejmujące m.in. przedni grill, który zyskuje charakterystyczne logo Brabusa czy też  doloty powietrza  w przednim zderzaku. W ramach pakietu niemiecki tuner oferuje także tylny dyfuzor oraz dyskretny spoiler na klapie bagażnika.

Mercedes C klasa w nowej odsłonie od Brabusa.

 

Decydując się na jeden z pakietów właściciele samochodów będą mieli do wyboru trzy rozmiary sygnowanych przez tunera felg o rozmiarach 18, 19 lub 20 cali. Znajdą się na nich opony jednego z trzech producentów: Continental, Pirelli lub Yokohama.

Dodatkowo Brabus oferuje nowy układ wydechowy z czterema końcówkami oraz zestaw obniżający zawieszenie przygotowany wspólnie ze słynnym producentem Bilstein.


Od początku sprzedaży dostępne są dwie opcje tuningu silników podnoszące ich moc i moment obrotowy. Pierwszy z nich o nazwie B20.2 przeznaczony jest dla wersji C200, po zastosowaniu go moc silnika wzrasta o 41 KM, a moment obrotowy podnosi się o 30 Nm dając osiągając odpowiednio 225 KM i 300 Nm. Po tych modyfikacjach wersja z silnikiem napędzanym benzyną przyspiesza od 0 do 100 km/h w równe 7 sekund, a prędkość maksymalna zwiększa się do 242 km/h.

Druga z opcji tuningu silnika przeznaczona jest dla modelu C220 BlueTec napędzanego dieslem.
Po modyfikacjach dokonanych przez inżynierów Brabusa moc wysokoprężnej jednostki wzrasta o 50 KM osiągając 220 KM. W parze za tym idzie wzrost momentu obrotowego, który po modyfikacjach osiągnie 450 Nm. Tak skonfigurowany silnik pozwoli osiągnąć modelowi określanemu przez Brabusa jako D3 przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,1 sekundy oraz prędkość maksymalną 240 km.h.

 
Brabus oferuje również dodatki przeznaczone do wnętrza pojazdu jakie jak robione na zamówienie fotele obszyte skórą lub alcantarą, a także inne akcesoria jak unikalne aluminiowe pedały.

 

Ceny powyższych pakietów są jeszcze nieznane.

Polecane wideo

Nowa klasa C od Brabusa
Nowa klasa C od Brabusa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie