Za 3 dni premiera najmocniejszego Range Rovera SVR!

Szykuje się coś dla miłośników terenówek i... szybkiej jazdy po torze.
Za 3 dni premiera najmocniejszego Range Rovera SVR!
Najszybszy Range Rover/Land Rover w historii. Zdjęcie: Range Rover
11.08.2014
Rafał Jemielita

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że SVR to najszybszy kiedykolwiek zbudowany Land Rover! Auto, które pod maską ma 8-cylindrowy silnik z doładowaniem sprężarką, generuje aż 550 koni i 680 niutonometrów momentu obrotowego. Osiągi? Przyspieszenie do setki w szokujące 4,5 sekundy i prędkość (elektronicznie ograniczona) maksymalna na poziomie 260 km/h.

 

Dziwny pomysł, żeby terenówką jeździć po torze, ale... Zdjęcie: Range Rover

 

Żeby coś takiego tak jeździło i się nie wywracało, spece z Range Rovera musieli zrewidować ustawienia zawieszenia i dodać specjalne opony "high performance". Z wyliczeń wynika, że jedno kółko toru Nürburgring ten samochód pokonuje w 8 minut i 14 sekund, co jest bez wątpienia – pamiętając, że to rasowa terenówka - naprawdę zaskakujące.

 

 

A w kabinie... fotele kubełkowe. Może jeszcze nie wyczynowe, ale dobrze trzymają na zakrętach. Zdjęcie: Range Rover

 

Na liście wyposażenia dwustopniowy wydech (działa jak w Jaguarze F-type - na życzenie "hałasuje" rasowo, żeby właściciel czuł się za kierownicą lepiej i przyjemniej), 22-calowe koła z oponami  295/40 R22 Continental SportContact 5, system przeniesienia napędu Terrain Response najnowszej generacji (dopasowuje tak poszczególne parametry auta, żeby Range Rover zawsze i w każdych warunkach miał świetną przyczepność), aluminiowe zawieszenie oraz Wade Sensing, czyli czujniki mierzące na ile głęboka jest woda, przez którą tym samochodem chcemy przejechać (auto pokonuje brody głębokości 850 mm). 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie