Kup sobie nowe Ferrari Testarossa

Amerykańska firma specjalizująca się w aukcjach samochodów wystawia na sprzedaż fabrycznie nowe Ferrari Testarossa. Nie zastanawiajcie się-kupujcie!
Kup sobie nowe Ferrari Testarossa
Ferrari Testarossa Zdj.: Rm Auctions
04.08.2014
Michał Trocki

Jednym z samochodów o których w młodości marzyło pokolenie współczesnych trzydziesto kilkulatków było Ferrari Testarossa. Plakaty przedstawiające ten samochód wisiały nad łóżkami w wielu pokojach (w tym w moim). Teraz nadarza się szansa na spełnienie młodzieńczych marzeń. W Stanach Zjednoczonych firma RM Auctions wystawiła do sprzedaży fabrycznie nową Testarossę.

W 1984 roku, gdy Ferrari wprowadzało na rynek ten model w świecie snobów i miłośników włoskiej marki zawrzało. Kosmiczny wygląd auta sprawił, że wiele osób zamarzyło aby stać się jego właścicielami. Przyszli właściciele byli gotowi dopłacić 100.000 dolarów, żeby móc odebrać samochód wcześniej.

 

Ferrari Testarossa liczniki-95 mil w takm aucie to rzadkość. Zdj.: RM Auctions

 

Oferowany samochód został zbudowany w 1989 roku i posiada przebieg 95 mil. Dokładnie tyle miały samochody dostarczane wówczas do klientów. Jednak nie sam przebieg jest ważny w przypadku tego konkretnego egzemplarza. Samochód tuż po dostarczeniu do klienta został w stawiony do garażu na 25 lat i nigdy nie wyjechał na ulicę.  Nowy właściciel tego samochodu dostanie dodatkowo oryginalny pokrowiec na auto, instrukcję, narzędzia, zestaw walizek oraz list, który otrzymywał od dealera każdy nowy właściciel takiego samochodu. Spora ciekawostką jest fakt, że fotele wciąż są pokryte folią ochronną z jaką samochód opuścił fabrykę w Maranello.

 

Ferrari Testarossa wnętrze-folia na fotelach. Zdj.: RM Auctions

 

Cena jaką sprzedająca firma ma zamiar uzyskać za samochód to około 250.000 dolarów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie