Jari-Matti Latvala zwyciężył w rajdzie Finlandii pokonując o włos Sebastiana Ogiera
Jari-Matti Latvala podczas Rajdu Finlandii. Zdj.: Volkswagen
04.08.2014
Michał Trocki
To „o włos” oznacza 3,6 sekundy różnicy po pokonaniu przez kierowców 26 bardzo trudnych i niezwykle szybkich odcinków specjalnych. Latvala, jak na Fina przystało, doskonale radzi sobie na szutrach i podczas swojego domowego rajdu wykorzystał tą przewagę idealnie fundując równiez kibicom piekny pojedynek z kolegą z zespołu Volkswagena. Trzecie miejsce zajął Kris Meeke, który do zwycięzcy stracił 50 sekund.

Polski duet-Robert Kubica/Maciek Szczepaniak po sobotnim wypadnieciu z trasy powrócił na odcinki specjalne ostatecznie zajmując 34 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 40 miejscu rajd ukończył Aron Domżała i Przemysław Zawada – finiszujący na 6 miejscu w Junior WRC. Szymon Kornicki i Przemysław Mazur zajeli 42 mijsce w generalce i 8 w Drive DMACK Fiesta Trophy.
Tak wyglądał przejazd Kubicy na ostatniej próbie rajdu. Również tutaj nie zabrakło groźnych sytuacji.