Teslę naprawią elfy

Właściciel firmy Tesla, znany z niekonwencjonalnego podejścia do prowadzonych interesów. Tym razem chce zrewolucjonizować serwisowanie samochodów.
Teslę naprawią elfy
Tesla Model S
03.08.2014
Michał Trocki

Elon Musk, założyciel i szef Tesla Motors zauważa, że największym problemem klientów jest konieczność pozbycia się auta w związku z koniecznością serwisowania go. Chociaż jak deklaruje właściciel firmy, jego elektryczne bolidy nie wymagają częstej konserwacji to postanowił skrócić ten czas do minimum. Jego założenie, wyglądające na pierwszy rzut oka trochę bajkowo, jest dość ciekawe. Samochód ma być naprawiany tak szybko, że właściwie tego nie zauważymy. Będziemy mieli wrażenie, że zrobiły to elfy. Pracownicy firmy Tesla odbiorą samochód z domu i wszystkie niezbędne czynności serwisowe wykonają w ciągu jednego dnia.

 

Tesla słynie z nowatorskich rozwiązań i niekonwencjonalnego podejścia do prowadzonych interesów oraz motoryzacji. W tej chwili inżynierowie pracują nad nowym modelem, który ma trafić do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Trwają tez intensywne prace na budowie fabryki super wydajnych baterii litowo-jonowych. Ma to być krok do rozpoczęcia budowy dostępnego cenowo auta elektrycznego. Firma rozwija również na całym świecie sieć stacji do szybkiego ładowania samochodów. Korzystając z tej infrastruktury możemy naładować akumulatory Tesli do połowy już w 20 minut.  W tym roku na inwestycje firma wyda ponad 750 milionów dolarów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie