Najczęściej kradzione samochody

15593-tyle samochodów zniknęło w zeszłym roku z polskich ulic. Wśród najczęściej kradzionych auto od lat są różne modele Volkswagena
Najczęściej kradzione samochody
Volkswagen Passat jeden z najczęściej kradzionych samochodów. Zdj.:archiwum
01.08.2014
Michał Trocki

Na początku wieku w Polsce ginęło rocznie 70 000 samochodów. W samej tylko warszawie w ciągu doby złodzieje potrafili ukraść aż 100 pojazdów. Z roku na rok jest coraz lepiej ale i tak każdego dnia kilkadziesiąt samochodów „zmienia” właściciela.

Opierając się na danych obejmujących cały zeszły rok (najświeższe opublikowane przez policję) wyraźnie widać, że największym wzięciem wśród złodziei cieszą się samochody niemieckie.

W zeszłym roku najwięcej zginęło Golfów bo aż 991. Drugie miejsce na liście należy zajął Volkswagen Passat, których zginęło 681 sztuk. Pierwszą trójkę zamyka Audi z modelem A4 i wynikiem niewiele gorszym niż poprzednik.

Kolejne miejsca na tej złodziejskiej liście zainteresowań zajmują Audi A6 i A3, Seat Leon i Volkswagen Touran. Pierwszą dziesiątkę zamykają Honda Civic, Ford Mondeo i Toyota Corolla. Te dwa ostatnie samochody to dowód na zmianę zainteresowań wśród złodziei. Na top liście pojawiły się po raz pierwszy zastępując Skodę Octavię i Fiata Cinquecento.

 

Najczęściej kradzione samochody w Polsce w 2013 r.

  1. Volkswagen Golf
  2. Volkswagen Passat
  3. Audi A4
  4. Audi A6
  5. Audi A3
  6. Seat Leon
  7. Volkswagen Touran
  8. Honda Civic
  9. Ford Mondeo
  10. Toyota Corolla

 

Co ciekawe zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Warszawie. Stołeczni złodzieje-jako jedyni w kraju-wyspecjalizowali się w samochodach japońskich.

 

W Warszawie najczęściej kradzionym modelem była Toyota Corolla (2/3 tych samochodów zginęło właśnie w warszawie). Kolejne miejsca zajmują Honda Civic, Honda Accord i Honda CRV. Dale są kolejne modele Toyoty Avensis i Yaris. Dopiero 7 miejsce na liście najchętniej kradzionych samochodów w Warszawie zajmuje Volkswagen Passat. I jest to jedyny nie japoński samochód w pierwszej 10.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie