Motoryzacyjna lista przebojów: najlepsze piosenki i historyczne wpadki

Samochody w dzisiejszych czasach są bardzo popularne, nie ma co do tego wątpliwości. Świadczy o tym chociażby ich liczba, która w 2010 roku przekroczyła miliard egzemplarzy na całym świecie. Popularność aut nie znajduje jednak odzwierciedlenia w utworach muzycznych, które wciąż należą do rzadkości. Z tego też powodu postanowiliśmy specjalnie dla Was przeszukać zasoby internetu i przedstawić listę najlepszych i najgorszych piosenek o tematyce ściśle motoryzacyjnej.
Motoryzacyjna lista przebojów: najlepsze piosenki i historyczne wpadki
Fot. youtube.com
30.07.2014
Piotr Stokowski

Jak wybieraliśmy?

Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, więc zamiast subiektywnie decydować o umiejscowieniu danego utworu, skupiliśmy nasze uszy (oraz wzrok) na profesjonalizmie i walorach rozrywkowych prezentowanych piosenek/teledysków. Na pierwszej liście znalazły się hity mniej lub bardziej znanych wykonawców, które niezależnie od klimatu zostały wykonane z należytą, dla tak kochanych przez nas samochodów, pieczołowitością. W utworach drugiego spisu dominuje natomiast kicz oraz mało inteligentne kręcenie bączków na polnych drogach, bądź pustych parkingach. Jesteście gotowi?

Szóstka na szóstkę:

Ludactis - Act A Fool

Jeśli trzeba od czegoś zacząć, to z pewnością od klasyka nad klasykami. Nie mówimy tu oczywiście o żadnym z utworów z ubiegłego wieku, ale o.. Act A Fool, czyli produkcji bezpośrednio związanej z kultowym już filmem "2 Fast 2 Furious". Choć sam Ludacris potwierdził, że napisanie tekstu o takiej tematyce nie było rzeczą łatwą, wyszło mu to nad wyraz dobrze. 

 

Cypress Hill - Lowrider

Lowrider - samochód (lub ciężarówka) o niskim zawieszeniu posiadający zawieszenie oparte na amortyzatorach hydraulicznych. Tak w skrócie można podsumować typ samochodów, o których rapuje amerykańska grupa hiphopowa Cypress Hill. Dodatkowo cieszy fakt, że ten utwór znalazł wiele wielbicieli w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech, co bezpośrednio odbiło się na jego pozycji na listach przebojów w tych krajach. 

 

The Doors & Snoop Dogg - Riders on The Storm

Czy są tu osoby, które niegdyś zasiadały do komputera aby pograć w Need for Speed: Underground 2, lub być może dalej to robią? Z pewnością tak. W takim razie te osoby zgodzą się z tym, że jeśli ktokolwiek miałby wskazać jedną rzecz, dzięki której ta odsłona serii NFS odróżnia się od pozostałych, to byłyby to właśnie możliwości tuningu optycznego. A jak już tuningować, to przy najlepszej muzyce. Swoją drogą, wiedzieliście, że oryginał został wypuszczony w świat w 1971 roku? 

 

Chamillionaire - Ridin'

"They see me rollin', they hatin'", czyli najpopularniejszy cytat kolejnego utworu. Ten wydany w 2006 roku singiel w zaledwie kilka dni wprowadził spore zamieszanie na listach przebojów, zajmując w najlepszym dla siebie czasie pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. W przeciwieństwie do adresatów poniższego teledysku, my bardzo cieszymy się z sukcesu rapera.

 

Zarys Zdarzeń feat. Sokół, Jarru, Cukraz - Do fury

Na ostatnie dwie piosenki przenosimy się do Polski. Pierwsza z nich to utwór Zarysu Zdarzeń, w którym gościnnie wystąpili raperzy Sokół, Jarru i Cukraz. To wręcz nie do wiary, że wewnątrz naszego kraju powstała naprawdę ambitna produkcja o samochodach, do której zaangażowało się środowisko hip-hopowe. Co więcej, teledysk zyskał uznanie również wśród osób zza granicy. 

 

Letni, Chamski Podryw - Honda szybsza niż wygląda

Choć zespołowi, który 5 lat temu debiutował z teledyskiem "Czinkłaczento" można odmówić taktu, z pewnością nie można im zarzucić braku humorystycznego oraz profesjonalnego podejścia do produkcji swoich teledysków. Choć klip pojawił się na portalu youtube zaledwie 2 tygodnie temu, już udało mu się zebrać prawie 1,5mln wyświetleń. Więc kiedy kolejny raz poprosicie znajomego o szybki transport samochodem, nie zdziwcie się gdy usłyszycie "dorzuć się do wachy bejbe". 

 

Druga strona medalu:

F5H - Calibra Team

Zaczynamy od wsi pełną gębą. Mało ambitny podkład, jeszcze mniej ambitny tekst i montaż, który woła o pomstę do nieba. Klimatu dopełniają klasyczne kapcie i wino marki "Wino". 

Dj Zordon - Golf III

Jesteśmy w stanie wytrzymać dużo, twardo i z pełną powagą oglądaliśmy ten teledysk, ażeby tylko móc zaserwować Wam wstęp do tych 4 minut agonii. Pękliśmy w 43 sekundzie, przepraszamy.

Tobi King - Samochody

O tym teledysku pisaliśmy na łamach naszego serwisu już kilka dni temu. Czyniąc długą historię krótką, zgodnie doszliśmy do wniosku, że BMW mimo faktu iż jest to jedna z najlepszych marek na świecie, ma niestety pecha do właścicieli samochodów z drugiej ręki, a szkoda.

Green Grenade - #Cadillac i #Cadillac 2

Najlepsze, a raczej najgorsze zostawiliśmy dla Was na deser. Nie ma w Polsce, na świecie, ani w kosmosie bardziej żałosnych kawałków związanych bezpośrednio z samochodami. Właściwie nawet w świetle najgorszego kiczu o ogólnej tematyce oba #Cadillaci wypadają słabo. Nie słyszeliście ich jeszcze? Lepiej zapnijcie pasy.

To jednak nie wszystko

Troszeczkę tego mało, nie uważacie? Czyżby zabrakło kilku dobrze znanych kawałków? Owszem, aczkolwiek nie jest to wina naszego lenistwa. Postanowiliśmy i Wam dać drobne zajęcie: Jak myślicie, jakie jeszcze utwory nadają się do jednej z powyższych list?

 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł polub nasz profil na Facebooku!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie