Brabus B63S – 700 Widestar: w Dubaju drogówka na bogato

Tuning AMG? Brzmi jak herezja, ale nie u Brabusa. Niemiecki tuner na bazie AMG stworzył bezkompromisowy radiowóz dla policji z Dubaju.
Brabus B63S – 700 Widestar: w Dubaju drogówka na bogato
Radiowóz z piekła rodem
25.03.2014
Michał Trocki

Firma Brabus od 2005 roku współpracuje z niemiecką policją w ramach projektu TUNE IT! SAFE. Akcja ta ma promować bezpieczny i odpowiedzialny tuning samochodów z wykorzystaniem homologowanych podzespołów. Jeżdżącymi reklamówkami tego projektu są przerobione przez Brabusa radiowozy niemieckiej drogówki.

Gdy w 2013 roku do siedziby firmy trafiło zapytanie od policji z Emiratów Arabskich, spece z Brabusa zatarli ręcę z radości. Arabscy stróże prawa, którzy pozazdrościli Niemcom tuningowanych radiowozów, zamówili auto, które miało być po prostu bardzo szybkie i rzucające się w oczy.

 
Za bazę do budowy tego super radiowozu, nazwanego Brabus B63S – 700 WIDESTAR, posłużył Mercedes G 63 AMG. Wymiana wydechu i elektroniki pozwoliła uzyskać 700 KM. Dzięki tej mocy prędkość maksymalna to 245 km/h, a pierwsza setka pojawia się na liczniku po niecałych 5 sekundach. Spece z Bottrop zajęli się też zawieszeniem. Wprowadzono modyfikacje, które pozwalają na pełne wykorzystanie mocy. Do kompletu 23-calowe felgi, kilka spoilerów oraz sygnały świetlno-dźwiękowe i odpowiednie oznaczenia. Zadbano też o komfort policjantów. We wnętrzu zostały oryginalne skórzane fotele od AMG, ale pojawiły się dodatki takie jak aluminiowe pedały czy podświetlane progi z logo Brabusa.

 

Auto pełni służbę na ulicach Dubaju jako normalny radiowóz. Szkoda tylko, że w Polsce długo jeszcze nie zobaczymy takiego auta. Gdyby się pojawiło to kontrole drogowe byłyby... przyjemnością.

Polecane wideo

Drogówka na bogato
Drogówka na bogato - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie