Baja Aragon: kłopoty faworytów

Zakończony wczoraj po południu najdłuższy odcinek specjalny Baja Aragon sporo pozmieniał w klasyfikacji generalnej rajdu.
Baja Aragon: kłopoty faworytów
Zawodnicy Orlen Team podczas 2 oesu Rajdu Aragon
20.07.2014
Michał Trocki

Z polskich zawodników najwyższą lokatę zajmuje Martin Kaczmarski z teamu Lotto. Wrocławianin na drugiej próbie rajdu zajął 7 miejsce i taką samą pozycje zajmuje w klasyfikacji generalnej imprezy

 

"Na trasie leżało mnóstwo kamieni, których często nie dało się ominąć. Przebiłem 1 oponę, a pozostałe felgi też uległy uszkodzeniu. Teraz mechanicy maja godzinę na przywrócenie naszego MINI do dobrej kondycji. Dzisiejszy, 3 etap rajdu to ponownie przejeżdżane wczorajsze odcinki czyli 330 km.  ścigania.”-podsumował na mecie Kaczmarski.

 

Martin Kaczmarski-najszybszy polak w Baja Aragon

 

W klasyfikacji generalnej awansowały również obydwie załogi Orlen Team. Adam Małysz pilotowany przez Rafała Martona po dwóch dniach ścigania zajmuje 10 pozycję. Dąbrowski z Czachorem zakończyli dzień oczko niżej. 17 w generalce jest korzystający z BMW X3 Piotr Beaupre.

 

Zwycięstwo na najdłuższym sobotnim oesie zapisał na swoje konto Nani Roma. Jednak przez większość dystansu rywalizacja przebiegała pod dyktando Nassera al-Attiyah. Niestety  awaria półosi tuż przed meta próby sprawiła, że Katarczyk stracił do zwycięzcy prawie 28 minut. Z rywalizacji odpadł dotychczasowy faworyt imprezy i wczorajszy zwycięzca prologu Yazeed Al-Rajhi.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie