Kubica rozszerza program

Robert Kubica planuje starty w imprezach z poza kalendarza WRC. Jak mówi, pozwoli mu to zdobyć kolejne doświadczenia
Kubica rozszerza program
Robert Kubica
18.07.2014
Michał Trocki

W ramach przygotowań do kolejnych rund rajdowych mistrzostw świata Robert Kubica planuje starty w kolejnych rajdach z poza tego cyklu. W ostatni weekend Kubica pilotowany przez Przemka Mazura wziął udział w Rally del Casentino. Dla polskiego kierowcy był to pierwszy start na suchym asfalcie od października 2013, kiedy to ścigał się on w rajdzie Katalonii. Dlatego każdy dodatkowy kilometr na takiej nawierzchni jest na wagę złota. O planowanych startach Kubica wypowiedział się w wywiadzie dla jednego z angielskich portali:

 

„Im więcej rajdów przejadę, tym większe doświadczenie zdobędę. Dlatego skorzystałem z propozycji teamu A-Style. Co prawda ciężko będzie wystartować w jakimś rajdzie przed rundą w Niemczech, ale planuję wzięcie udziału w zawodach w dalszej części sezonu. Nawet start w rajdzie niższej rangi jest doskonałym testem. Zawsze robisz opis i potem musisz z niego korzystać.

 

Kubica wypowiedział się również o kolejnej imprezie-rajdzie Niemiec:

 

„Wiem czego się spodziewać po starcie w tym rajdzie i wiem, że będzie to kolejny rajd dzięki któremu poprawię swoje notatki. Bo tak naprawdę start w jednym asfaltowym rajdzie nie rozjaśnia obrazu. Pokazuje mi jednak nad czym powinienem pracować. Zdarza mi się oczywiście popełniać błędy, ale większość z nich spowodowana była pechem.”

 

Ostateczny terminarz startów zostanie potwierdzony w najbliższym czasie. Wiadomo już jednak, że Kubica weźmie udział w rajdach odbywających się we Włoszech.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie