Nowy samochód za 15 tysięcy złotych! Ale nie u nas...

To nie hasło reklamowe systemu 3 x 30%, a cena nowego Datsuna Go. Niestety, na razie auto można kupić tylko w Indiach. Pocieszamy - jeśli ktoś jest nim zainteresowany to niebawem koncern planuje ekspansję na kolejne rynki. Będzie można importować...
Nowy samochód za 15 tysięcy złotych! Ale nie u nas...
Datsun GO! zdj.: Datsun
25.03.2014
Michał Trocki

Po ponad 30 latach przerwy marka Datsun powróciła na rynek. Dzisiaj już niewiele osób pamięta, że do połowy lat 80. pod tą marką samochody osobowe produkował Nissan. Teraz brand został wskrzeszony, żeby japoński koncern mógł zdobywać rynki, na których dotychczas głównym środkiem transportu były ryksze, konie oraz osły.

Szefostwo Datsuna z dumą zaprezentowało swoje nowe dziecko-model Go. Samochód jest autem dla mas, dostępnym dla osób, których dotychczas nie było stać na własne cztery kółka. W Indiach Datsun oferowany jest za 312 tysięcy rupii, czyli niewiele ponad 15 000 złotych.

 

Z przodu wygląda całkiem poważnie. Zdjęcie: Datsun

 

Za symboliczną cenę (jak za nowy samochód) otrzymujemy niewielkie, miejskie auto z napędem na przednią oś, napędzane trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,2 litra. Do tego pięciobiegowa, manualna skrzynia biegów. Samochód osiąga setkę w niecałe 13,5 sekundy. Hamulce?  Są. 13 calowe felgi kryją tarcze na przedniej osi i bębny na tylnej. 

 

Wnętrze jest spartańskie. W kabinie nie ma wielofunkcyjnej kierownicy, zaawansowanego zestawu audio czy skórzanych foteli. Jest tylko to, co niezbędne do jazdy. Nissan, do którego należy marka Datsun spodziewa się dużego zainteresowania swoim nowym dzieckiem. Wkrótce ten samochód za grosze ma trafić do salonów w Indonezji, Południowej Afryki i Rosji. Polski na liście nie ma. Może na... szczęście?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie