Nowy VW scirocco - już nim jeździmy!

40 lat temu na drogi wyjechało pierwsze Scirocco. Dzisiaj jako pierwsi jeździmy jego najnowsza wersją.
Nowy VW scirocco - już nim jeździmy!
15.07.2014
Michał Trocki

Samochód nie różni się wiele od poprzedniej wersji choć wprawne oko zauważy zmienione detale. Dzienne oświetlenie led i zupełnie nowe tylne lampy sprawiają, ze samochód wygląda jeszcze bardziej zadziornie.

To co naprawdę sie zmieniło to silniki. 2 litrowa benzyna ma 10 KM wiecej niż poprzednio stosowany silnik. 220 KM i aż 350 nm momentu obrotowego rozpędza VW do setki w 6,5 sekundy. Najszybsze Scirocco wersja R - została wyposażona w 280 konny silnik. Tutaj sprint do setki trwa tylko 5,5 sekundy. To dwa najmocniejsze silniki, a w sumie dostępnych jest ich 6. Ciekawie zapowiada się 184 konny diesel.

 

Tak się prezentuje zadziorna sylwetka Scirocco R. Zdjęcie autor


Niebieska eRka, bo taki samochód wybrałem do przejażdżki po niemieckich drogach, prowadzi się jak na rasowego sportowego hot-hatcha przystało, doskonale już w trybie komfortowym. Tryb sport znacznie utwardza zawieszenie i usztywnia układ kierowniczy, dzięki czemu Scirocco zaczyna prowadzić się jak gokart. Silnikowi nie brakuje mocy i co najważniejsze...słychać go. Podczas przyspieszania głośnym rykiem oznajmia nam, że pracuje na najwyższych obrotach. Gadżetem, ale bardzo przyjemnym, jest głośne dudnienie wydobywające się z wydechu przy każdej zmianie biegu.

Wracam do samochodu i dalej ruszam zwiedzać malownicze okolice Bonn i Kolonii. Niedługo przetestujemy hot-hatcha z Wolfsburga na polskich drogach.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie