Nowe BMW M5. Jest już tylko ciężej

Nowe BMW M5. Jest już tylko ciężej
26.06.2024

Nowe BMW M5 zadebiutowało na rynku jako hybryda typu plug-in, zachowując przy tym swoje sportowe korzenie. Model ten jest wyposażony w 4.4-litrowe V8 (585 KM), które zostało zmodyfikowane i wsparte technologią hybrydową. Łączna moc nowego M5 to imponujące 727 KM, co czyni go najpotężniejszym M5 w historii. Dzięki temu, samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Z pakietem Drivers Package pojedziemy nawet 305 km/h.

Jednak nowe M5 nie tylko zyskało na mocy, ale również na wadze, osiągając 2,5 tony. Mimo to, BMW zapewnia, że samochód nadal oferuje wyjątkowe osiągi i dynamikę jazdy, charakterystyczne dla linii M. Dodatkowo, nowy model jest w stanie przejechać do 69 km na samym napędzie elektrycznym przed koniecznością ładowani. Akumulator ma pojemność 18,6 kWh.

Nowe BMW M5 zostało wyposażone w zaawansowany układ kierowniczy M Servotronic z regulowanym przełożeniem oraz innowacyjny system, który pozwala na skręcanie tylnych kół. Pojazd posiada również specjalne hamulce z możliwością zamontowania tarcz ceramicznych. BMW zaimplementowało szereg rozwiązań elektronicznych, w tym opcję przekierowania całej mocy na oś tylną oraz różnorodne tryby jazdy.

Model ten charakteryzuje się dobrze znanym nadwoziem, które dzięki agresywnemu pakietowi aerodynamicznemu wygląda imponująco. Szczególną uwagę przyciąga lakier “Isle of Man Green”, który jest już rozpoznawalny w innych modelach serii “M”. Nie zabrakło również elementów z włókna węglowego, które znajdują się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kabiny.

Interesującym faktem jest to, że BMW planuje wprowadzenie wersji kombi tego modelu, którą mamy poznać w nadchodzących miesiącach. Wydaje się, że sukces mniejszego modelu M3 Touring zainspirował niemieckich projektantów do stworzenia tej nowości.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie