Lamborghini Urus SE. Hybrydowy super SUV z wtyczką

Lamborghini Urus SE. Hybrydowy super SUV z wtyczką
25.04.2024

Lamborghini Urus SE to pierwszy hybrydowy super SUV z wtyczką, który właśnie został zaprezentowany przez Automobili Lamborghini. Oto kilka kluczowych informacji na jego temat:

Design i Wydajność: Lamborghini Urus SE ma moc 800 KM i oferuje ponad 60 km zasięgu w trybie elektrycznym. To osiągnięcie jest możliwe dzięki hybrydowemu układowi napędowemu typu PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle). Samochód został wyposażony w nowy design, zoptymalizowaną aerodynamikę oraz nową technologię pokładową. Dzięki temu plasuje się na szczycie gamy Urus pod względem osiągów, wydajności, emisji i przyjemności z jazdy. Moment obrotowy i moc są najwyższe w historii, a Urus SE łączy komfort, osiągi i przyjemność z jazdy.

Silnik i Układ Napędowy: Urus SE korzysta z silnika V8 o pojemności 4.0 litra z podwójnym turbodoładowaniem. Silnik ten współpracuje z elektrycznym układem napędowym, który dostarcza dodatkowe 192 KM i 483 Nm momentu obrotowego. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 25,7 kWh znajduje się pod podłogą bagażnika, a układ napędowy jest zoptymalizowany dla osiągnięcia łącznej mocy 800 KM. Dzięki temu, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 3,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna sięga 312 km/h.

Design Zewnętrzny i Wnętrze: Design Urus SE jest jeszcze sportowszy niż poprzednich wersji. Linie pojazdu zostały zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki, a nowe elementy wyróżniają się czystym i muskularnym charakterem. Wnętrze Urus SE jest zgodne z filozofią “Feel Like a Pilot” Lamborghini. Elementy takie jak anodowane detale z aluminium i nowe pokrycia paneli i deski rozdzielczej podkreślają lekkość wnętrza.

Dźwięk Silnika: Urus SE oferuje charakterystyczny ryk silnika V8, który jest jeszcze bardziej ekscytujący dzięki ulepszonemu układowi wydechowemu.

Podsumowanie: Lamborghini Urus SE to pojazd, który łączy moc, prędkość, unikalne tryby jazdy i doskonałe osiągi. To rewolucyjny samochód gotowy na przyszłość

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie