Nowy Aston Martin Vantage. Najważniejsze zmiany

Nowy Aston Martin Vantage. Najważniejsze zmiany
12.02.2024

Nowy Aston Martin Vantage 2024 to prawdziwa perełka w świecie samochodów sportowych. Oto najważniejsze zmiany w tej nowej wersji:

  1. Design i aerodynamika: Nowy Vantage otrzymał odświeżony design, który łączy elegancję z agresywnym charakterem. Linie nadwozia są bardziej dynamiczne, a aerodynamika została dopracowana, aby zapewnić lepszą przyczepność przy wysokich prędkościach.

  2. Silnik: Nowy Vantage jest napędzany przez 8-cylindrowy silnik o pojemności 4.0 litra, który generuje 665 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego. To oznacza, że przyspieszenie od 0 do 60 mph zajmuje zaledwie 3,4 sekundy.

  3. Skrzynia biegów: Zastosowano 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia szybkie i płynne zmiany biegów.

  4. Zawieszenie: Nowy Vantage ma aktywne zawieszenie, które dostosowuje się do warunków drogowych i stylu jazdy. To gwarantuje zarówno komfort, jak i precyzyjne prowadzenie - Najważniejsze rozwiązania techniczne to wiodący w branży system Active Vehicle Dynamics, adaptacyjne amortyzatory Bilstein DTX, elektroniczny tylny dyferencjał (E-diff) i dedykowane 21-calowe opony Michelin Pilot S 5.

  5. Technologia: Wnętrze Vantage zostało wyposażone w najnowsze technologie, w tym duży ekran dotykowy, system nawigacji, bezprzewodowe ładowanie telefonu i wiele innych.

Dane techniczne:

  • Moc: 665 KM
  • Moment obrotowy: 800 Nm
  • Przyspieszenie 0-100 mph: 3,4 sekundy
  • Prędkość maksymalna: 202 mph (325 km/h)
  • Waga: 1 530 kg

Nowy Vantage to połączenie luksusu, wydajności i emocji. Jego dostawy są zaplanowane na drugi kwartał 2024 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie