Lamborghini Urus Performante. Włoska policja i pędzące narządy

Włoska policja ma nowy samochód do transportu narządów. To Lamborghini Urus Performante, najmocniejszy i najszybszy SUV na świecie. Auto ma 666 KM, rozpędza się do 305 km/h i kosztuje blisko 2 mln zł
Lamborghini Urus Performante. Włoska policja i pędzące narządy
14.12.2023

Lamborghini Urus Performante to specjalna wersja sportowego SUV-a, która została zaprezentowana w 2023 roku. Auto ma pod maską 4-litrowy silnik V8 z podwójnym doładowaniem, który generuje 666 KM i 850 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu Urus Performante przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 305 km/h. To czyni go najszybszym SUV-em na świecie.

Lamborghini Urus Performante ma też szereg innych usprawnień, które poprawiają jego osiągi i prowadzenie. Auto ma lżejszą karoserię z włókna węglowego, usztywnioną zawiesinę, większe hamulce i bardziej agresywny wygląd. Auto ma też specjalny tryb jazdy Corsa, który dostosowuje parametry silnika, skrzyni biegów, układu kierowniczego i kontroli trakcji do maksymalnej sportowej jazdy.

Jedna sztuka Lamborghini Urus Performante trafiła do włoskiej policji. Auto ma biało-niebieski kolor, charakterystyczny dla włoskich służb mundurowych, oraz specjalne oznaczenia i sygnały świetlne. Włoski SUV na wyposażeniu posiada defibrylator, apteczkę, radiostację. Dodatkowo, na pokładzie znalazła się lodówka do transportu narządów, co pozwala na szybką i bezpieczną pomoc osobom potrzebującym przeszczepu.

Lamborghini Urus Performante to nie pierwszy samochód tej marki, który służy włoskiej policji. Wcześniej policjanci mieli do dyspozycji Lamborghini Gallardo i Lamborghini Huracan, które były używane do transportu organów, patrolowania autostrad i promowania bezpiecznej jazdy. Lamborghini Urus Performante ma być jednak najbardziej wszechstronnym i efektywnym samochodem w historii włoskiej policji.Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie