Marka premium z Chin debiutuje. Voyah w Polsce

Marka premium z Chin debiutuje. Voyah w Polsce
24.11.2023

Pierwszym modelem, który zaprezentował się polskiej publiczności, jest Voyah Free, SUV klasy premium z napędem elektrycznym, którego design powstał w studiu ItalDesign.

Voyah Free dysponuje wzorowym przyspieszeniem (0-100 km w 4,4 sek), 20 systemami wspomagającymi kierowcę oraz ponad 50 pozostałymi systemami gwarantującymi komfortową i bezpieczną podróż, w tym system night vision, pneumatyczne zawieszenie, inteligentny szklany dach czy Dynaudio.

Samochód jest oparty na architekturze Electric Smart Secure Architecture zapewniającej bezpieczeństwo, wygodne prowadzenie samochodu i wyjątkowy komfort.

Pełną informację o wyposażeniu standardowym i dostępnych opcjach kolorystycznych znajdziecie Państwo w załączonej broszurze.

 

Zasięg WLTP samochodu to 500 km. Free napędzają dwa silniki (po jednym na każdą oś) o łącznej mocy systemowej 489 KM (przód 310 KM i tył 410 KM). Bateria ma pojemność brutto 106 kWh (100 kWh netto), przy czym maksymalna moc ładowania wynosi 120 kW.

Voyah Free ma unikalny program gwarancyjny obejmujący 8 lat/160 tys. km przebiegu na baterię oraz 5 lat/100 tys. km przebiegu na samochód.

 

Powstała w 2020 roku marka Voyah należy do drugiego co do wielkości koncernu motoryzacyjnego w Chinach, Dongfeng Motor Corporation, który jest obecny na tamtejszym rynku od 1969 r.

Voyah łączy wyjątkowe osiągi z najnowszymi inteligentnymi technologiami, ale celem marki jest także podkreślanie bogactwa kultury chińskiej i wciągających historii, które za nią stoją.

Dzięki nasyceniu DNA zredefiniowaną esencją filozofii chińskiej kultury, współczesną estetyką przemysłowego designu oraz nieuznającym granic duchem innowacji, Voyah kształtuje na nowo „chińską elegancję” i tworzy całkowicie nowy obraz chińskich samochodów.

 

Voyah oraz Voyah Free zostały są reprezentowane w Polsce przez Auto Fus Group, która do lutego 2024 roku prowadzi program pilotażowy badający zainteresowanie marką i jej modelami.

 

materiał prasowy

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie