Marquard Media Polska na sprzedaż. Redakcje pracują bez zmian

Marquard Media Polska na sprzedaż. Redakcje pracują bez zmian
20.11.2023

Po przedłużającym się procesie sanacyjnym Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość wydawnictwa Marquard Media Polska w kwietniu 2021 roku. 

 

Dziś tj. 20. listopada 2023 roku ruszyła sprzedaż przedsiębiorstwa w formie konkursu ofert. Zainteresowani inwestorzy mogą je składać do 20. grudnia 2023 roku w kancelarii Syndyk Aleksandry Strynkiewicz-Kondrackiej.

 

Wydawnictwo Marquard Media Polska, które jesienią 2019 roku zrezygnowało z wydawania prasy drukowanej, skupia się na sferze digitalowej.

 

Mimo trudnej sytuacji rynku medialnego przedsiębiorstwu udaje się rozwijać produkty internetowe. Redakcje skupiają się również na rozbudowie social mediów i działu wideo.

 

- Mimo procesu sanacji, a następnie upadłości firmy w 2022 osiągnęliśmy wyższy przychód niż w roku 2021. Dzięki świetnej współpracy wewnątrz firmy, możemy pochwalić się tym, że tytułu Marquard Media Polska nadal liczą się na rynku mediów. Mimo zaistniałej, trudnej sytuacji nie poddajemy się i cały czas pracujemy nad rozwojem serwisów i social mediów MMP. Do końca roku 2023 mamy w planach m.in. wdrożyć nowe formaty e-commerce - komentuje Weronika Pachuta, Head of Sales.

 

- Obecny stan spółki nie miał i nie będzie miał wpływu na pracę redakcji Autostuff.pl oraz pozostałych portali z grupy MMP. Nadal realizujemy testy prasowe aut, reprezentujemy wydawnictwo na eventach motoryzacyjnych oraz przygotowujemy plany i projekty, które możemy wdrożyć wraz z nowym właścicielem spółki. Zależy nam na zbudowaniu konkurencyjnego i dużego pod względem zasięgów portalu o tematyce motoryzacyjnej opartego o własne merytoryczne i autorskie publikacje w postaci artykułów oraz video - napisał Kamil Nowicki, redaktor prowadzący AutoStuff.pl.

 

 

Do wydawnictwa należą serwisy internetowe: Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl, Ckm.pl, Autostuff.pl i Supermamy.papilot.pl. W Marquard Media Polska pracują 23 osoby.

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie