Mercedesy EQA i EQB zupełnie jak nowe. Tylko przyjrzycie się bliżej

Dwa elektryczne crossovery niemieckiej firmy przeszły liftingi, które ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka. Zmiany zewnętrzne są kosmetyczne, te pod maską zaledwie drobne. My będziemy drugim rzutem oka.
Mercedesy EQA i EQB zupełnie jak nowe. Tylko przyjrzycie się bliżej
mercedes-benz
25.08.2023
Wojciech Sontowski

Jest to o tyle ciekawe, że oba modele z segmentu C miały swoje premiery zaledwie 2-3 lata temu. Rynek crossoverów i SUV’ów pędzi jednak tak szybko przez to, że każda marka ma przynajmniej jednego w swojej ofercie, że nie ma czasu do stracenia i trzeba walczyć o klienta. Zwłaszcza że zmiany zaszły głównie w sferze technicznej.

Z zewnątrz bardzo mało

Zacznijmy od zmiany wizualnej, bo jest niewielka. Przede wszystkim w obydwu modelach zrezygnowano z atrapy chłodnicy, a zamiast tego z przodu znalazł się czarny panel z logiem marki. Jest to jednak niestety opcjonalne. Standardowo zmieniono zderzak, a także pas LED między lampami. Inna jest sygnatura lamp z tyłu.

Wnętrze przeszło taki lifting, że spokojnie zmieścimy się w trzech akapitach. Zmieniono tam bowiem wzór kierownicy na nieco nowszy, a do tego w opcji będzie można ją teraz obić drewnem limonkowym z otwartymi porami. Czy jest to must have? Według nas nie.

Kosmetyczne zmiany dotknęły system multimedialny. Od teraz w standardzie oferowany jest większy ekran o rozdzielczości 10,25 cala. Oczywiście zaktualizowano system, poprawiając asystenta głosowego czy zmieniając wizualizacje, ale to jest coś, czego się spodziewamy po nowszych wersjach bez wczytywania się w szczegóły.

Lepsze będzie też audio, od teraz obsługiwane systemem Dolby Atmos. Kierowca do dyspozycji będzie miał nową kamerę cofania, a interfejsy telefonów będą bezprzewodowe. Podobno decydenci Mercedesa oferują garść opcji w pakiecie do kupienia, ale szczegółów nie znamy.

Pod maską mało

Najwięcej nowości pojawiło się w technice obydwu modeli. Co prawda jednostki napędowe pozostają bez zmian – akumulatory 66,5 i 70,5 kWh oraz silniki 250 i 250+ o mocy 190 KM i 350 o mocach 228 oraz 292 KM – jednak zmienił się zasięg. Dla przykładu engine 250+ przejedzie na prądzie już nie 531 km, a 560 km. Wszystkie zmiany możecie sprawdzić już od jesieni br.

Polecane wideo

Mercedesy EQA i EQB zupełnie jak nowe. Tylko przyjrzycie się bliżej
Mercedesy EQA i EQB zupełnie jak nowe. Tylko przyjrzycie się bliżej - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie