Ford Nugget to idealny samochód na wyjazd. Nad morze, na działkę, do lasu

Marzycie o tym, żeby wziąć samochód, zapakować do niego wszystkie swoje mniej lub bardziej potrzebne przedmioty na działkę lub do ogródka za miastem i wyjechać na weekend? Jeśli nie, to rozumiem, ale jeśli tak, to popatrzcie na Forda Nuggeta.
Ford Nugget to idealny samochód na wyjazd. Nad morze, na działkę, do lasu
ford
24.08.2023
Wojciech Sontowski

W ciągu ostatnich kilku dni świat motoryzacji zanotował debiuty aż trzech samochodów, hmm, właśnie „wyjazdowych”. Mówimy o Nuggecie, Volvo EM90 i Volkswagenie Californii. Skąd takie przebudzenie, skoro przecież kończy się sierpień? Nie wiemy, ale są to propozycje według nas ciekawe i dlatego na pierwszy ogień idzie Ford.

Współpraca z Volkswagenem

Ponieważ Ford Nugget to naprawdę ciekawy i interesujący, uniwersalny pojazd. Jego naturalnym rewirem są dojazdy na niewielkie dystanse. Chcecie jechać na grilla na działkę? Proszę bardzo! Z rowerami w góry? Idealny dla Was! Nawet nad morze się poopalać? A kto Wam broni!?

Poza tym dzięki swojej opływowości Ford Nugget nadaje się także na podmiejskie auto codzienne. Ma zostać zaprezentowane na targach w Duesseldorfie, czyli tym samym miejscu, co wspomniany Volkswagen California. Oba auta konkurują tylko teoretycznie, korzystają bowiem z usług zajmującej się kamperami firmy Westfalia.

Do rzeczy. Ford Nugget de facto jest przerobionym Fordem Transitem Customem, czyli mniejszą odmianą popularnego dostawczaka. Klienci pierwszą styczność zaliczą z wersją Nugget Titanum, który będzie miał uchylany dach, a pod maską jednostkę EcoBlue o mocy 170 KM. Najwcześniejszym terminem jest wiosna 2024 r.

Lato 2024 z kolei ma zwiastować premierę opcji z hybrydą plug-in o mocy 232 KM, silniku o pojemności 2,5 l oraz baterią 11,8 kWh. Ford obiecuje także Nuggety z napędem 4x4. Założenie jest takie, że druga odsłona Nuggeta (jak i Transita Customa) ma być nowocześniejsza i bardziej elektryczna od poprzedniej. Nic nas to nie dziwi.

Samochód turystyczny

Jeśli chodzi o dostępne opcje, to wydaje się, że Nugget będzie właśnie idealnym samochodem wakacyjnym dla rodzin. Oba przednie fotele są obracane i podgrzewane. Te w tylnym rzędzie (na 3 osoby) też są podgrzewane, co oznacza, że mamy...podgrzewaną kanapę. Z tylnej klapy natomiast możemy wysunąć niewielki namiot, który ułatwi nam np. umycie się.

No i skoro w tym samochodzie śpimy, to też w nim się budzimy. Żeby nie obudzić się zbyt wcześnie, w każdym oknie możemy zasunąć roletki. Jak już się obudzimy to zrobienie śniadania ułatwi nam inklinometr, czyli urządzenie pokazujące kąt nachylenia, żebyśmy wiedzieli, czy podłoże jest równe.

Polecane wideo

Ford Nugget to idealny samochód na wyjazd. Nad morze, na działkę, do lasu
Ford Nugget to idealny samochód na wyjazd. Nad morze, na działkę, do lasu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie