Nareszcie wiemy, jak wygląda VW Tiguan. Opinie są mocno podzielone

Od roku 2016 produkowana jest druga generacja popularnego SUV Volkswagena, który powstał jako mniejszy kuzyn Touarega. Niemcy uznali, że czas najwyższy na zmiany i ujawnili zdjęcia trzeciej odsłony modelu. Reakcje nie były takie, jakich się spodziewali.
Nareszcie wiemy, jak wygląda VW Tiguan. Opinie są mocno podzielone
volkswagen
23.08.2023
Wojciech Sontowski

W roku 2007 Volkswagen przedstawił w raczkującym wówczas segmencie SUV’ów Tiguana, bazującego na płycie podłogowej V generacji Golfa. Samochód okazał się przecierającym szlaki sukcesem, sprawiając, że do ww. modelu oraz Passata dołączył trzeci popularny gracz. Obie generacje okazały się udane, z tymże świat motoryzacji jest zgodny, że ta druga była ładniejsza.

Listwy świetlne wszędzie

Z zewnątrz największą zmianą są dwie listwy świetlne – z przodu węższa, z tyłu natomiast biegnąca przez całą klapę bagażnika. Ów element stał się naprawdę popularny wśród najnowszych designów aut i wzbudza wśród wielu fanów dość duże kontrowersje, niemniej trzeba się pogodzić z tym, że on po prostu będzie obecny. No i jest efektywny, a na to trzeba zwrócić uwagę.

Generalnie Tiguany to są podwyższone Golfy i nie inaczej będzie w przypadku trzeciej generacji. Opiera się ona na płycie podłogowej MQV EVO, czyli dokładnie tej samej, co popularny samochód miejski. SUV’a będą napędzać miękkie hybrydy na bazie diesla i „benzyniaka” oraz plug-in z tym ostatnim, która ma na prądzie mieć zasięg do 100 km.

Wygląd wnętrza od jakiegoś czasu znamy i też jest typowo volkswagenowe – skromne, minimalistyczne, ale zarazem ergonomiczne i spełniające swoją funkcję. Liczbę fizycznych przycisków ograniczono do minimum, zamiast nich mamy różne ekrany, panele i powierzchnie dotykowe bazujące na systemach multimedialnych.

Przyszłość jest teraz

Dla osób, które kochają elektronikę, Volkswagen oferuje jeden przełącznik, dzięki włączymy samochód, wybierzemy tryb jazdy, tryb oświetlenia itp. Bajer wydaje się fajny i z jednej strony ułatwi życie, ale z drugiej boimy się, że będzie zbyt skomplikowany i odstraszy mniej nowoczesną klientelę.

Nowy Tiguan debiutuje już jesienią, niemniej zamówienia można składać już teraz. Zobaczymy, jak będzie po premierze, ale na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko naprawdę fajnie i ciekawie, więc śmiało można zakładać, że dobra passa Tiguana w tej dziedzinie będzie kontynuowana. A pamiętajmy, że to już nie jest 2007 r. i konkurencja jest spora.

Polecane wideo

Nareszcie wiemy, jak wygląda VW Tiguan. Opinie są mocno podzielone
Nareszcie wiemy, jak wygląda VW Tiguan. Opinie są mocno podzielone - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie