Rynek SUV’ów nie odpuszcza, więc Nissan też nie. Facelifting Qashqaia

Co prawda trzecia generacja bardzo udanego modelu Nissana miała swoją premierę dopiero w 2021 r., niemniej rynek SUV’ów stał się tak ciasny i trudny do podbicia, że nie ma czasu do stracenia, trzeba działać.
Rynek SUV’ów nie odpuszcza, więc Nissan też nie. Facelifting Qashqaia
carscoops
03.08.2023
Wojciech Sontowski

Mówimy tu o faceliftingu, więc siłą rzeczy zmiany nie będą duże. Paparazzi wychwycili testowanego Qashqaia, którego przód, tył i progi były pokryte maskującą folią. Od razu widać, że przednie reflektory najprawdopodobniej zostały „ugrzecznione” i nie są już tak rzucające się w oczy, jak w wersji pierwotnej.

Boki bez zmian, tył do poprawki

Boki pojazdu wydają się być takie same jak wcześniej, aczkolwiek zastanawia nas, dlaczego Nissan okleił akurat progi. Tył został nieco przeprojektowany, tylne światła też dostały zupełnie nowy kształt, jednak w standardowej wersji nie były aż tak kontrowersyjne jak z przodu.

Niewiele wiadomo na temat wnętrza, obecnie kierowca dysponuje 12,3-calowym zestawem wskaźników oraz 9-calowym ekranem dotykowym, z kolei w opcji może dokupić 10,8-calowy wyświetlacz typu head-up. Pozostaje domniemywać (a właściwie zgadywać), czy system multimedialny zostanie zmieniony po liftingu.

Najprawdopodobniej bez zmian pozostaje gama silnikowa, ponieważ wariant e-Power miał swoją premierę zaledwie rok temu. Warto nadmienić, że jest to bardzo udana wersja, dysponująca silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem o mocy 156 KM oraz elektrycznym o mocy rzędu 188 KM. Oprócz tego jest też mild-hybrid 1.3, który rozwija 138 lub 157 KM.

Qashqai nie dla Ameryki

Premiera? Najpewniej 2024 r., chociaż bazując na tym, ile Nissan produkuje swoje modele można również obstawiać 2025 r. Dostępny będzie na rynku europejskim i australijskim (amerykański nie był zainteresowany podobnym modelem Rogue Sport), jego konkurentami będą np. Peugeot 3008, Toyota Corolla Cross, Ford Kuga czy jego kuzyn Renault Austral.

Co jeszcze szykuje Nissan? Chodzą plotki, że trwają prace nad w pełni zelektryfikowanymi Juke, Qashqai’em i X-Trailem, ale szczegóły poznamy najpewniej w okolicach 2025 do nawet 2027 r. Nie zastąpią one wersji hybrydowych, uważamy, że będą produkowane równolegle z nimi.

Polecane wideo

Rynek SUV’ów nie odpuszcza, więc Nissan też nie. Facelifting Qashqaia
Rynek SUV’ów nie odpuszcza, więc Nissan też nie. Facelifting Qashqaia - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie