Nowa wersja najpopularniejszego pickupa. Mitsubishi L200 zachwyca

Pickupów na rynku polskim nie ma stosunkowo wiele, a jak są to ograniczają się do kilku marek – swojego ma Ford, Toyota, SsangYong. Swojego ma też Mitsubishi i właśnie postanowił wypuścić jego nową generację. Zapraszamy na opis L200.
Nowa wersja najpopularniejszego pickupa. Mitsubishi L200 zachwyca
mitsubishi
26.07.2023
Wojciech Sontowski

Nowa generacja” to w tym momencie trochę chwyt marketingowy. L200 piątej generacji zadebiutował w 2015 r. i co prawda samochody terenowe rzadziej przechodzą modernizacje od miejskich, jednak i na niego czas nastał. Japończycy zbudowali więc samochód od nowa, na całkowicie nowej ramie, która jest większa i mocniejsza. Z poprzednikiem dzieli nazwę.

Żeby stworzyć auto od nowa trzeba je od nowa zaprojektować i tak też uczyniło Mitsubishi. Nowe L200 stylistycznie jest bardzo, nazwijmy to, amerykańsko-japońskie. Ciężkie, duże, masywne, zupełnie nieprzystające do europejskich warunków.

Polska Nevada

Mitsubishi jednak wyszło z założenia, że wygląd L200 powinien odwzorowywać jego charakter, a ten jest właśnie zadziorny i taki, powtórzę się, „amerykański”. Przód wygląda jak wyjęty prosto z USA, widzimy bowiem masywny grill i dwuczęściowe lampy, natomiast tylne światła zachodzą na bok samochodu, rozmieszczono je również na skrajnych końcach klapy.

Wnętrze nie jest rewolucyjne, jest jednak takie, jak powinno być. Kierowca ma do dyspozycji trójramienną kierownicę, za nią znajdują się analogowe wskaźniki, a także duży ekran multimedialny – tutaj poproszono o pomoc Nissana, z niego bowiem owe multimedia pochodzą.

Skoro to pickup, to najważniejsza w nim jest rama, jak wspominałem – całkowicie nowa. Aby zwiększyć ładowność L200, a zarazem za bardzo go nie przeciążać, wykonano ją z lżejszych i wytrzymalszych materiałów. Aby ułatwić ładowność obniżono wysokość paki do 820 z 865 mm.

Oczywiście Mitsubishi ma mieć napęd na 4 koła. Wykorzystano układ Super Select 4WD-II oraz Easy Select 4D, zależnie od wersji, którą wybierzemy. Mało tego, kierowca może wybrać wiele różnych ustawień od RWD, przez 4x4, po reduktor z blokadą centralnego dyferencjału. Japończycy oferują nam również konkretne tryby z ustawieniami.

Diesel, diesel i...diesel

Pod maską również znajdziemy jednostkę raczej niespotykaną na naszych drogach, mianowicie 2,4 l diesel o mocy od 150 do 204 KM i 330 do 470 Nm. Jeśli chodzi o skrzynię biegów to do wyboru mamy sześciobiegowy manual lub automat.

L200 już cieszą się Tajowie, w Tajlandii bowiem pickup jest produkowany. Za niedługo ma rozpocząć się dystrybucja na całym świecie, w tym w Japonii, w USA i, to chyba najważniejsze, w Polsce. Cennika na ten moment oczywiście nie znamy.

Polecane wideo

Nowa wersja najpopularniejszego pickupa. Mitsubishi L200 zachwyca
Nowa wersja najpopularniejszego pickupa. Mitsubishi L200 zachwyca - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie