Nowy Lexus RX już nie jest bogaty. On jest bogatszy

Fani Lexusa mogą się ucieszyć, ponieważ do polskich salonów trafia właśnie nowa wersja RX, dużego, luksusowego SUV’a. Oprócz tego, że jest o wiele ładniejsze i lepiej wyposażone, to na dodatek szybsze i mocniejsze. Nie ma na co czekać?
Nowy Lexus RX już nie jest bogaty. On jest bogatszy
lexus
26.07.2023
Wojciech Sontowski

Wersja Lexusa, o której mowa, to F SPORT Design i dostępna będzie z wersjami napędu RX 350h oraz RX 450h+. Do wyboru mamy siedem różnych kolorów nadwozia, oprócz tego detale samochodu będą pomalowane na czarno – grill, wloty powietrza na zderzaku czy felgi, czyli akurat klasyka.

Wnętrze robi różnicę

Tym jednak, co wyróżnia F SPORT Design, będzie zdecydowanie wnętrze. Tutaj gama kolorów tapicerki, wykonanej z mieszanki skóry naturalnej i syntetycznej, także jest bogata, do wyboru są bowiem cztery różne barwy.

Oprócz tego naprawdę dużo dołożono do wyposażenia i to podstawowego, możemy bowiem włączyć oświetlenie kabiny (64 kolory!), fotele przednie są wentylowane, kierowcy pomagać będzie zaawansowany system multimedialny Lexus Link Pro, do obsługi którego służy 14-calowy wyświetlacz z asystentem głosowym Lexus Concierge.

Lexus RX ma być również bezpieczniejszy. Kierowcę wspomagać będą pakiet Lexus Safety System z systemami BSM (monitorowanie martwego pola), RCTA (ruch poprzeczny z tyłu) oraz SEA (który zabroni nam otwierać drzwi w przypadku jakiegoś zagrożenia).

Jeśli wam mało, Lexus daje więcej

Naturalnie dostępny będzie także pakiet opcji do dokupienia. Możemy zaopatrzyć naszego Lexusa w dwuczęściowy, otwierany szklany dach, a także pakiet Technology, dzięki któremu na przedniej szybie wyświetli się HUD. Do tego możemy dołożyć kolejne dwa pakiety zapewniające bezpieczeństwo LCA (asystent wyprzedzania) oraz FCTA (ruch poprzeczny z przodu).

Na samym początku Lexus RX F SPORT Design kosztować będzie w Polsce 330.300 zł (389.900 zł wyniesie jego ostateczna cena) w wersji 350h. Za 450h+ zapłacimy 449.900 zł. Dla porównania najbiedniejsza wersja Elegance wyceniana jest na 352.900 zł/412.900 zł, a najdroższa Omotenashi na 427.900 zł/487.900 zł. Dla wersji F Sport i F Sport Edition dostępny jest również RX 500h.

Polecane wideo

Nowy Lexus RX już nie jest bogaty. On jest bogatszy
Nowy Lexus RX już nie jest bogaty. On jest bogatszy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie