Ciekawy przypadek Renault Arkany

Im starsze tym młodsze. Pod ten opis pasują tylko dwie osoby i jeden samochód. Benjamin Button, Krzysztof Ibisz i Renault Arkana. To ostatnie właśnie przeszło lifting.
Ciekawy przypadek Renault Arkany
renault
13.07.2023
Wojciech Sontowski

Renault zdecydowanie chce kontynuować dobrą passę modelu Arkana. Ów samochód był wręcz od początku skazany na sukces z powodu swojej modnej stylizacji, jest to bowiem SUV klasy C opakowany w wysoko zawieszone coupe. I faktycznie od swojego losu Arkana nie uciekła, na rynku europejskim bowiem sprzedała się w liczbie ponad 163.000 sztuk.

Zmiany kosmetyczne, ale zauważalne

Na pierwszy rzut oka z zewnątrz niewiele się zmieniło, dopiero po przyjrzeniu się widać jakieś poprawki. Zmiany dotknęły grill, na którego środku znalazło się nowe logo na czarnym panelu, który łączy światła przednie, co daje ciekawy, „dynamiczny” efekt.

Z drugiej strony ciężko teraz szukać chromu, bo go nie ma. Arkana już w żadnej wersji nie będzie miała chromowanych detali. Na plus za to zmieniła się gama kolorów, oprócz kilku rodzajów czerni mamy teraz do wyboru również Nocturne, czyli ciekawie prezentujący się odcień niebieskiego.

Nowe wersje wyposażeniowe

Jeśli chodzi o wersje wyposażeniowe, to Renault zaprezentowało całkowicie nową odmianę Espirit Alpine z szarą listwą na przednim zderzaku, emblematami na przednich błotnikach, nowymi, ażurowymi felgami o rozmiarze 19 cali i lakierowanym spoilerem na bagażniku.

Nabywcy Espirita pozytywnie zaskoczą się także we wnętrzu. Na pewno rzuca się w oczy tapicerka, obita ekologiczną skórą jak i ekologiczną Alcantarą. Zresztą tego drugiego materiału ma być o wiele więcej niż w innych wersjach. Na oparciach foteli umiejscowiono zadziorne logo Alpine koloru niebieskiego, który całkiem nieźle kontrastuje z ciemnymi siedzeniami.

Poza Espiritem, Arkanę można kupić również w odmianach Techno i Evolution. Ten drugi zaskakuje ciekawymi multimediami, ma bowiem wbudowaną nawigację z systemem Renault EASY LINK, który łączy się zarówno z Android Auto jak i Apple CarPlay. Ekran ma przekątną 7 cali.

Najważniejsze w samochodzie jest oczywiście pod maską. Tutaj też mamy potrójny wybór – mild hybrid o mocy 140 lub 160 KM oraz E-Tech full hybrid 145 KM. „Mildy” bazują na benzynowym 1.3 Tce, natomiast E-Tech łączy 36 kW silnik elektryczny z 4-cylindrowym benzynowym silnikiem spalinowym 1.6 o mocy 94 KM.

Sprzedaż Arkany w polskich salonach zacznie się w najbliższych tygodniach. Cennik oraz dokładna specyfikacja jest jeszcze w przygotowaniu.

Polecane wideo

Ciekawy przypadek Renault Arkany
Ciekawy przypadek Renault Arkany - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie