Aston Martin Valour to najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogliśmy dostać

W tym roku Aston Martin świętuje swoje 110. urodziny. Wiele firm z okazji tego święta organizuje różne promocje, wydarzenia, eventy itp. Brytyjczycy postawili jednak na samochód. I to jaki samochód!
Aston Martin Valour to najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogliśmy dostać
aston martin
12.07.2023
Wojciech Sontowski

Wyobraźmy sobie samochód, który łączy wszystkie najlepsze cechy Astona Martina, jakie znamy, a który jest napędzany potężnym silnikiem V12. Brzmi, jak coś, co wygenerowałby jedynie mózg automaniaka w czasie snu – a to istnieje naprawdę.

Fani Jamesa Bonda - słuchajcie

Jeśli dalej tego nie widzicie, spójrzcie na galerię. Takie elementy samochodu jak okrągłe lampy, szeroki grill czy duży wlot na masce przypominają największe klasyki Astona z lat 70. i 80., a zwłaszcza kultowy model V8, czyli auto Jamesa Bonda z „W obliczu śmierci”.

Z tyłu z kolei jest nowocześnie. Znajdziemy tam wąskie światła, gigantyczny spoiler, a także 21-calowe felgi z oponami Michelin Pilot Sport S 5. Potencjalny nabywca może też śmiało konfigurować swój egzemplarz, ma bowiem np. 21 różnych lakierów do wyboru.

Wnętrze również zachwyca

Nie myślcie jednak, że ta ekstrawagancja kończy się wraz z wejściem do środka, o nie. Oczom kierowcy ukazuje się przepiękne, tweedowe wnętrze z elementami z włókna węglowego a nawet drewna, drewniany jest bowiem lewarek 6-biegowej, manualnej skrzyni biegów. Tutaj znajdziemy inspirację jeszcze starszym modelem, DBR1 rocznik 1959.

Kolejnym krokiem jest oczywiście uruchomienie silnika. Nie było jakiego jednak, a 5,2 l V12 o mocy łącznej 715 KM i 753 Nm, który jest wspomagany przez adaptacyjne zawieszenie oraz specjalne stabilizatory. Do tego ceramiczne tarcze hamulcowe i sześciotłoczkowe zaciski hamulców – i można jeździć!

Cen jeszcze nie znamy, ale tu wchodzi zła wiadomość, Valour będzie bowiem mocno limitowany. Bazowo ma wyjść 110 sztuk tego modelu, z czego każda jedna będzie osobno konfigurowana, więc pewnie będzie osobno kosztować. Pod koniec roku pierwsi klienci mają dostać swoje Astony.

Polecane wideo

Aston Martin Valour to najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogliśmy dostać
Aston Martin Valour to najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogliśmy dostać - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie