Ujawniono wnętrze MG Cyberstera. Robi wrażenie.

Już w 2024 roku do produkcji seryjnej ma trafić MG Cyberster, czyli najnowszy kabriolet brytyjskiej marki MG, która obecnie należy do chińskiego koncernu SAIC Motor. Ujawniono zdjęcia wnętrza pojazdu.
Ujawniono wnętrze MG Cyberstera. Robi wrażenie.
11.07.2023
Wojciech Sontowski

Chińska firma SAIC Motor opublikowała zdjęcia wnętrza zapowiadanego Cyberstera, dzięki którym wiemy, że będzie ono utrzymane w stonowanych barwach oraz mimo swojej nowoczesności, nie będzie aż tak „krzykliwe”.

MG trochę zaskoczyło

Czujne oko zauważy, że w porównaniu do wersji koncepcyjnej wnętrze przeszło parę zmian. Najbardziej rzuca się kierownica, która obecnie ma dość zwyczajny kształt i jest obita skórą w porównaniu do poprzedniej, która jednak może być opcjonalna.

Dużą zaletą wydaje się zakrzywiony panel przed oczami kierowcy, na którym wyświetlane będą wszystkie zegary i kontrolki. Poniżej znajdują się lewarek automatycznej skrzyni biegów, guziki do regulacji elektrycznie otwieranego dachu oraz uchwyty na kubki.

Jak już powiedziano, kolorystycznie wnętrze Cyberstera jest utrzymane w stonowanych kolorach. Cała tapicerka jest ciemnoczerwona, znajdują się tam również elementy skórzane, zamszowe (obydwoma materiałami obite są siedzenia) oraz przypominające aluminium (jak głośniki na drzwiach).

Jest szybko i jest mocno

Silników jeszcze nie ujawniono, ale dostępny jest przeciek, z którego wynika, że samochód będzie napędzany dwoma jednostkami. Wersja z napędem na tył pod maską ma posiadać 310-konny silnik, natomiast 4x4, czyli opcja flagowa, ma mieć 536 KM. Baterie mają mieć od 64 do 77 kWh.

Na ten moment Cyberster ma być jedynym elektrycznym roadsterem w Europie, aczkolwiek wiele osób wyczekuje na ruch Porsche, który ma „elektrykiem”. zastąpić model 718 Boxster. Ceny w Wielkiej Brytanii za MG mają się kształtować na poziomie 55.000 funtów, co przy obecnym kursie daje ok. 287.000 zł.

Polecane wideo

Ujawniono wnętrze MG Cyberstera. Robi wrażenie.
Ujawniono wnętrze MG Cyberstera. Robi wrażenie. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie