Ósma generacja VW Passata

W produkcji jest od 41 lat i w tym czasie z taśm montażowych wyjechało aż 23 miliony najnowszych... Volkswagenów Passatów.
Ósma generacja VW Passata
Od razu w dwóch wersjach nadwozia: sedan i kombi.
09.07.2014

Nowy Passat pojawi się na rynku w Europie w czwartym kwartale 2014 roku jako Limousine i Variant. Dzięki innowacyjnej, lekkiej konstrukcji nowy Passat jest nawet o 85 kg lżejszy od poprzednika.


Czy jest podobny do poprzednika? Zdjęcie: VW


Wszystkie silniki są nowością w tej serii modeli i są nawet o 20 procent oszczędniejsze. Po raz pierwszy Passat będzie dostępny z napędem hybrydowym plug-in (211 KM). Najmocniejszym silnikiem wysokoprężnym w Passacie jest nowy TDI o mocy 240 KM (zużycie paliwa: 5,3 l/100 km). W najbogatszej wersji Highline nowy Passat będzie seryjnie wyposażony w diodowe reflektory.

 

Tylko w 2013 roku na poprzednią generację Passata zdecydowało się ponad 1,1 mln osób.


Debiut w Passacie: funkcja awaryjnego hamowania w mieście z funkcją rozpoznawania pieszych i Trailer Assist (asystent cofania z przyczepą – pierwszy na świecie), asystent jazdy w korkach. Nowy Passat jest pierwszym Volkswagenem z Active Info Display i wyświetlaczem Head-up.

12-calowy ekran - na życzenie. Zdjęcie: VW


W oficjalnych materiałach prasowych podają: -W 100 procentach nowy. Wszystko w tym samochodzie jest nowe. Jego stylistyka, jego technologie, silniki, jego możliwości. Masa własna Passata zmniejszyła się nawet o 85 kg, a wartości zużycia paliwa o 20 procent. Po raz pierwszy Passat będzie także dostępny z napędem hybrydowym plug-in.  

Podobno rozmiar ma znaczenie. Zdjęcie VW

Volkswagen R przygotował dla Passata sportowe pakiety R-Line, zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrza. Pakiet wnętrza obejmuje między innymi tapicerkę ze skóry Vienna/tkaniny, multifunkcyjną kierownicę sportową R-Line obszytą skórą z dźwigienkami zmiany biegów (w przypadku DSG), nakładki na pedały ze stali nierdzewnej, aplikacje R-Line i czarną podsufitkę. W skład pakietu R-Line Exterieur wchodzą między innymi zderzaki R-Line, charakterystyczna osłona chłodnicy z logo R-Line, chromowane, trapezowe końcówki rur wydechowych, nakładki poszerzające progi, spojler dachowy (Variant) i czarny, błyszczący dyfuzor. Oferowane są także różne 17-, 18- i 19-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich o sportowej stylistyce.  Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie