Idą zmiany, ale V12 pozostało. Lamborghini Revuelto zostało zaprezentowane

Od prezentacji kultowego Lamborghini Aventador minęło już 12 lat. Samochód nadal zadziwia i uzależnia swoim dźwiękiem, ale Włosi nie mogli wciąż “odgrzewać” tego modelu poprzez wersje specjalne. Dlatego zaprezentowano Lamborghini Revuelto, które jest godnym następcą Aventadora, a zarazem może konkurować chociażby Ferrari SF90 Stradale.
Idą zmiany, ale V12 pozostało. Lamborghini Revuelto zostało zaprezentowane
materiały prasowe
30.03.2023
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ponad 1000 koni mechanicznych. Lamborghini Revuelto

 

Plotki od dłuższego czasu mówiły, że następca Aventadora będzie miał silnik V12 i będzie wspomagany energią elektryczny. Wszystko się potwierdziło. Znana pojemność jednostki 6,5 litra generuje 813 KM i co ważne kręci się o 9250 obrotów na minutę - już czekamy, aby usłyszeć tę melodię, ale to nie wszystko. Kultowe V12 jest wspierane przez 3 motory elektryczne, co przekłada się na łączną moc 1001 KM.

 

Faktem jest, że Lamborghini Revuelto to hybryda typu plug-in, ale raczej w wersji mini, tak, tylko aby poprawić osiągi - 2,5 sekundy do 100 km/h i prędkość maksymalna wynosząca 350 km/h. Akumulator ma skromną pojemność 3,8 kWh, co maksymalnie ma pozwolić na przejechanie 10 km, więc ładowanie z gniazdka potrwa zaledwie 1,5 godziny lub 6 minut prawdopodobnie w specjalnym trybie, których jest aż 13. Warto wspomnieć, że Lamborghini Revuelto żegna mocno przestarzałą, ale charakterną zautomatyzowaną skrzynię biegów z Aventadora na rzecz dwusprzęgłowego automatu o ośmiu przełożeniach, który przekazuje moc na wszystkie cztery koła.

Inspirowany myśliwcami. Lamborghini Revuelto


Jak na flagowe Lamborghini przystało, drzwi nadal unoszą się ku górze, a wnętrze jest inspirowane myśliwcami, a konkretnie modelem F-35. W środku jest nowocześniej - pojawił się wyświetlacz o przekątnej 8,4 cala, sterujący multimediami. Z kolei zegary przed kierowcą mają 12,3 cala. Nowością jest ekran przed pasażerem, który będzie wyświetlać najważniejsze informacje. Takie rozwiązanie od lat stosuje w swoich autach Ferrari. Co więcej, klienci będę mieli do wyboru 400 kolorów nadwozia.

Pozostaje czekać, aż pierwsze egzemplarze zaczną pojawiać się na ulicach całego świata, ponieważ zainteresowanie jest prawdopodobnie spore. Dlatego chętni, którzy mają zasobny portfel będę musieli uzbroić się w cierpliwość.

Polecane wideo

Idą zmiany, ale V12 pozostało. Lamborghini Revuelto zostało zaprezentowane
Idą zmiany, ale V12 pozostało. Lamborghini Revuelto zostało zaprezentowane - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie