Na muzyce świat się nie kończy. Rafał Brzozowski jest pilotem i chce latać Boeingiem

Na muzyce świat się nie kończy. Rafał Brzozowski jest pilotem i chce latać Boeingiem
21.03.2023

Z reguły osoby z szeroko rozumianego showbiznesu wydają swoje pieniądze na luksusowe czy też sportowe auta oraz na błyskotki w postaci szwajcarskich zegarków z koroną na bransolecie. Na tym tle wyróżnia się muzyk Rafał Brzozowski.

Rafał Brzozowski od 2018 roku jest posiadaczem licencji pilota turystycznego - PPL (A). Muzyk szkolił się na samolocie typu Diamond DA20 na lotnisku w Modlinie. Co więcej prowadzący show The Voice of Poland posiada również uprawnienia w kategorii VFR noc i VFR, czyli do latania z widzialnością.

 

Latanie jak w Top Gun


Na tym nie skończyła się ścieżka rozwoju Rafała Brzozowskiego w lotnictwie. Muzyk zrobił kurs akrobacji i posiada wpis do licencji, która daje mu uprawnienia lotów akrobacyjnych. Sztuki akrobacji uczył się pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski w Akrobacji sportowej - Roberta Kowalika. Lata na Cessnie 172 oraz samolotach ultralekkich, ale to nie wszystko, bo tak jak Tom Cruise lata też na wyczynowym samolocie Extra 300.

 

Pilotowanie zamiast kariery na scenie?


Brzozowski chce iść jeszcze dalej, teraz za swój cel obrał duże samoloty. Piosenkarz niedługo będzie też podchodził do zawodowej licencji ATPL(A), która pozwoli mu pilotować pasażerskiego Boeinga. Na obecny moment ma już wylatanych 20 godzin na symulatorze Boeinga 737-800 - samolot w tej konkretnej specyfikacji powinien być dobrze znany, jeśli mieliśmy okazję skorzystać z budżetowej linii lotniczej Ryanair.

Na zdjęciu lądujący Boeing 737, którego w przyszłości chce pilotwać Rafał Brzozowski

 

Sprawdź także: To był jego ostatni lot. Wpadł w dziurę i złamał się na pół

Dodatkowo muzyk robi uprawnienia na samoloty wodne, by móc startować i lądować na zbiornikach wodnych. Rafałowi można życzyć powodzenia w dalszym rozwoju w lotnictwie. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się tą dziedziną wie ile czasu i determinacji wymaga nauka latania zwłaszcza w przypadku wspomnianego ATPL(A). Na powyższym zdjęciu Boeing 737, którym w przyszłości chce latać Rafał Brzozowski.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Iwona (Ocena: 5) 21.03.2023 14:12
Gratulacje dla Rafała i życzymy mu powodzenia. Niech uważa na siebie, ja bym się bała, wsiąść☺
odpowiedz
Polecane dla Ciebie