Zakaz prowadzenia pojazdów, pościg i zniszczony radiowóz. Za kierownicą 20-latek

Zakaz prowadzenia pojazdów, pościg i zniszczony radiowóz. Za kierownicą 20-latek
fot. Policja Lubelska
23.01.2023

Czasami można mieć wrażenie, że wiadomości od polskiej policji są wzięte z kartotek funkcjonariuszy, ale ze Stanów Zjednoczonych nic bardziej mylnego.

W miejscowości Piask (woj. lubelskie) policjanci w środę 18 stycznia po północy podczas patrolu zauważyli kierowcę Audi, który na ich widok dość dynamiczne przyspieszył. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca niemieckiego sedanu nie miał zamiaru się zatrzymać. Policjanci podjęli pościg za podejrzanym.

W momencie ucieczki kierowca Audi skręcił w drogę do posesji. Policjanci wykorzystali ten moment, aby taranować mu drogę. To nie powstrzymało zamiarów pirata drogowego, który uderzył w radiowóz, a następnie skończył na ogrodzeniu wspomnianej posesji.Zatrzymany, a dokładnie prowadzone przez niego Audi nie posiadało ważnego OC i badań technicznych. - 20-latek usłyszał cztery zarzuty: niezatrzymanie się do kontroli, niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, stosowanie przemoc w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz uszkodzenie radiowozu i ogrodzenia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny jako środek zapobiegawczy. 20-latek za swoje czyny odpowie przed sądem - czytamy na stronie policji lubelskiej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie