Clarkson znowu podpadł. To może być koniec “The Grand Tour”

Clarkson znowu podpadł. To może być koniec “The Grand Tour”
fot. youtube
18.01.2023
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Jeremy Clarkson kojarzony jest głównie z kultową serią Top Gear realizowaną przez brytyjską telewizję BBC. Chociaż warto wspomnieć, że dziennikarz od wielu lat pisze felietony do brytyjskiego dziennika The Sun, a obecnie współpracuje z Amazon Prime przy produkcji The Grand Tour oraz Farma Clarksona.

Grudniowy felieton Clarksona wywołał sporo kontrowersje w Wielkiej Brytanii. Do samego Independent Press Standards Organisation (IPSO) wpłynęło 17,5 tysiąca skarg na jeden tekst dziennikarza. W 2022 roku wszystkie publikacje prasowe zebrały lekko ponad 14 tys. Chodzi o grudniową publikację, w której prowadzący m.in. The Grand Tour w dość krytyczny sposób wyraził się o żonie księcia Harry'ego. Nawiązując do do dokumentalnej serii "Meghan i Harry", która pojawiła się na Netflixie.

Wszystko wskazuje na to, że amerykański koncern Amazon zakończy współpracę z Jeremy Clarksonem. Również brytyjscy parlamentarzyści chcą, aby dziennikarz zniknął z telewizji łącznie z programu ITV, gdzie Clarkson prowadzi Milionerów.

Dokładnie w Boże Narodzenie Jeremy Clarkson przeprosił mailowo Megan Markle i księcia Harry'ego. 2 dni temu dziennikarz wrzucił dość długie przeprosiny na swoje social media. Przez 30 lat napisał ponad 5 tysięcy felietonów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie