To już jest koniec. Czas pożegnać McLarena 720S

To już jest koniec. Czas pożegnać McLarena 720S
fot. Andrzej Bożecki
11.01.2023

McLaren 720S reprezentuje naprawdę wysoki poziom wśród supersamochodów. Jeśli spojrzymy na tabelkę z danymi technicznymi. 4-litrowe V8 generuje aż 720 KM, a w limitowanej odmianie 765LT mamy dodatkowe 45 KM mocy. Chociaż jeszcze większe wrażenie robi sprint, ale do 200 km/h - zajmuje poniżej 7 sekund z tzw. startu zatrzymanego.

Brytyjskie superauto mogliśmy poznać i poczuć rok temu podczas jednodniowego testu po ulicach Warszawy. Wspomnienia cały powodują szybsze bicie serca. Niestety wraz z końcem 2022 roku zakończyła się pięcioletnia produkcja McLarena 720S.

Następca będzie, ale musimy jeszcze trochę poczekać. Tak naprawdę mało wiadomo, jaki będzie kolejny topowy McLaren, ale to nie przeszkadza klientom w składaniu zamówień. Nicolas Brown, szef marki na rynki obu Ameryk w rozmowie z portalem Automotive News skomentował obecną sytuację - Oczekują, że będzie to rozwinięcie 720S. Rozumieją, że nie jest to nowa generacja zbudowana od podstaw - powiedział Brown.

Chętnych jest sporo. Podobno wyprzedano całą produkcję następcy McLarena 720S do końca 2024 roku. Pozostaje czekać na oficjalną premierę i mieć nadzieję, że nowy McLaren będzie zachwycał tak samo, albo lepiej niż model 720S.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie