To już jest koniec. Czas pożegnać McLarena 720S

To już jest koniec. Czas pożegnać McLarena 720S
fot. Andrzej Bożecki
11.01.2023
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

McLaren 720S reprezentuje naprawdę wysoki poziom wśród supersamochodów. Jeśli spojrzymy na tabelkę z danymi technicznymi. 4-litrowe V8 generuje aż 720 KM, a w limitowanej odmianie 765LT mamy dodatkowe 45 KM mocy. Chociaż jeszcze większe wrażenie robi sprint, ale do 200 km/h - zajmuje poniżej 7 sekund z tzw. startu zatrzymanego.

Brytyjskie superauto mogliśmy poznać i poczuć rok temu podczas jednodniowego testu po ulicach Warszawy. Wspomnienia cały powodują szybsze bicie serca. Niestety wraz z końcem 2022 roku zakończyła się pięcioletnia produkcja McLarena 720S.

Następca będzie, ale musimy jeszcze trochę poczekać. Tak naprawdę mało wiadomo, jaki będzie kolejny topowy McLaren, ale to nie przeszkadza klientom w składaniu zamówień. Nicolas Brown, szef marki na rynki obu Ameryk w rozmowie z portalem Automotive News skomentował obecną sytuację - Oczekują, że będzie to rozwinięcie 720S. Rozumieją, że nie jest to nowa generacja zbudowana od podstaw - powiedział Brown.

Chętnych jest sporo. Podobno wyprzedano całą produkcję następcy McLarena 720S do końca 2024 roku. Pozostaje czekać na oficjalną premierę i mieć nadzieję, że nowy McLaren będzie zachwycał tak samo, albo lepiej niż model 720S.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie