Ken Block nie żyje. Spec od Gymkhany zginął na skuterze śnieżnym

Ken Block nie żyje. Spec od Gymkhany zginął na skuterze śnieżnym
fot. youtube
03.01.2023

Niestety początek 2023 roku rozpoczynamy z bardzo przykrą informacją. Zginął kierowca rajdowy, gwiazda internetu i założyciel marki DC Shoes Ken Block. Amerykanin stracił życie podczas wypadku na skuterze śnieżnym, co potwierdza biuro szeryfa hrabstwa Wasatch w stanie Utah (USA) - Kierowca, Ken Block, 55-letni mężczyzna z Park City w stanie Utah, jechał skuterem śnieżnym po stromym zboczu, gdy nagle maszyna przewróciła się i wylądowała na nim. Zgon nastąpił na miejscu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku. Stanowe Biuro Lekarza ustali oficjalną przyczynę zgonu.

Ken Block dla większości osób znany jest z serii filmów Gymkhana, gdzie w popisowy sposób jeździł po ulicach miast czy pospecjalnie przygotowanych torach między różnymi przeszkodami. Niejednokrotnie informowaliśmy o nowych filmach od Blocka. W ostatnim prowadził Audi S1, ponieważ Block miał pomóc firmie z Ingolstadt w rozwoju elektrycznych aut. Amerykanin startował również w WRC, Rallycrossie czy na zawodach X-Games.

Tragiczne zdarzenie potwierdził również założony przez Kena Blocka zespół Hoonigan Racing Division - Z głębokim żalem możemy potwierdzić, że Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną, a przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go nam ogromnie brakowało. Proszę uszanować prywatność rodziny w tym trudnym czasie - czytamy w informacji na social mediach.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie