To już jest koniec. Ostatnia wersja Forda GT

To już jest koniec. Ostatnia wersja Forda GT
materiały prasowe
13.12.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ford zaprezentował model GT mk IV, który jest nawiązaniem do kultowego auta wyścigowego. W 1967 roku dwaj amerykanie właśnie w Fordzie GT mk IV pokonali Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Nowy Ford GT mk IV jest bardzo podobny do standardowego, drogowego modelu. W tym przypadku przeprojektowane nadwozie z włókna węglowego, które zyskało większy rozstaw osi i wydłużoną tylną część auta. Ciekawostką są reflektory LED, ich większa część jest kolorze nadwozia. Nie zabrakło również szerokich nadkoli, sporego dyfuzora i jeszcze większego tylnego skrzydła.

Pod maską prawdopodobnie znalazła się znana jednostka EcoBoost o pojemności 3,5 litra i mocy 811 - tym ostatnim parametrem producent mocno się chwali. Wszystkie konie mechaniczne trafią na tylną oś za pomocą jak podaje Ford “wyścigowej skrzyni biegów”.

Poza większym rozstawem osi, mocniejszym silnikiem i poprawioną aerodynamiką, GT Mk IV ma unikalną konfigurację podwozia, w tym zawieszenie z adaptacyjnym zaworem hydraulicznym (ASV) firmy Multimatic.

Ford GT mk IV będzie limitowany do 63 egzemplarzy. Dostawy do klientów ruszą pod koniec wiosny 2023 roku. Za auto wybrane grono klientów będzie musiało zapłacić min. 1,7 mln dolarów (7,5 mln złotych).

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie