Kontratak Włochów. Lamborghini Huracan Sterrato

Kontratak Włochów. Lamborghini Huracan Sterrato
materiały prasowe
02.12.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Supersamochód nie potrzebuje płaskich i równych dróg, co pokazuje najnowsze Lamborghini Huracan Sterrato. Włoskie auto powstało z myślą o miejscach, gdzie kończy się asfalt, a zaczynają się szutrowe nawierzchnie.

Lamborghini Huracan Sterrato to uterenowiona wersja znanego włoskiego superaut, które zapewne niedługo zniknie z oferty. W samochodzie względem Huracana EVO zwiększono prześwit o 44 mm, zaś rozstaw osi z przodu i z tyłu kolejno o 30 mm i 34 mm.

Wersję Sterrato ciężko pomylić z innym Huracanem, zwłaszcza jeśli spojrzymy na solidne nadkola, progi, dyfuzor czy mocowania na dachu. Wyróżnikiem są również opony Bridgestone Dueler wraz z 19-calowymi, które przydadzą się również w cięższych warunkach.

Lamborghini Huracan Sterrato napędzane jest przez znany silnik, czyli 5,2-litrowe V10 o mocy 610 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu pierwsza setka pojawi się już po 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 260 km/h. Nowością jest tryb RALLY, który ma ułatwić jazdę po gorszej nawierzchni. Niestety w przeciwieństwie do Porsche 911 Dakar, Huracan Sterrato nie oferuje regulacji prześwitu.

Najnowsze Lamborghini Huracan Sterrato będzie limitowane. Niestety producent nie podał dokładnej ceny. Produkcja rozpocznie się w lutym 2023 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie