Niepozorny zawodnik. Lincoln Continental z 1956 roku i 850 koni

Niepozorny zawodnik. Lincoln Continental z 1956 roku i 850 koni
fot. barrett-jackson.com
22.11.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Samochody w Stanach Zjednoczonych mogą robić wrażenie na Europejczykach. Są szerokie, długie i mają jeszcze większe silniki. Na aukcji pojawi się bardzo ciekawy klasyk, czyli Lincoln Continental z 1956 roku, który dysponuje mocą ponad 850 KM.

Bardzo wyjątkowy Lincoln Continental Mark II z 1956 roku zostanie wystawiony na aukcję podczas imprezy organizowanej przez Barretta Jacksona w Scottsdale (USA). Auto to tzw. custom car, czyli przerobiony pod indywidualne zamówienie. W tym wypadku zlecenia podjęła się firma SIC Chops z siedzibą w Arizonie.

Lincoln Continental Mark II, który trafi na aukcję na początku przyszłego roku został pomalowany na czarno, ale na zewnątrz nie brakuje sporej ilość chromowanych elementów jak, chociażby felgi.

W środku panuje czerń i biel. Kierowca i pasażer będą mieli naprawdę wygodnie, ponieważ zamontowano fotele ze skóry Black Onyx z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach z Lexusa zapewniają wsparcie i wygodę, a unikalne wskaźniki Dakota Digital przekazują kierowcy ważne dane. O dobre nagłośnienie zadba specjalny system audio Kicker Q-Class.

Pod maskę trafił 8,5-litrowy silnik V8 od Forda, który został podkręcony i generuje ponad 850 KM mocy, która trafia na tylne koła za pomocą automatycznej skrzyni biegów Chevroleta. Warto dodać, że Lincoln posiada niezweryfikowany podpis Mae West, słynnej scenarzystki, aktorki, dramatopisarki i piosenkarki.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie