Rolls-Royce Spectre. Nowy elektryczny rozdział

O autach elektrycznych można powiedzieć dużo, zarówno złego, jak i dobrego. Mimo wszystko elektryfikacja tak mocno się rozwija wśród producentów samochodowych, że najbardziej konserwatywna i luksusowa marka Rolls-Royce przedstawiała swojego pierwszego “elektryka” o nazwie Spectre.
Rolls-Royce Spectre. Nowy elektryczny rozdział
materiały prasowe
19.10.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Pod względem designu Roll-Royce Spectre wydaje się przypominać model Wraith. Co ważne nowość brytyjskiej marki w żaden sposób nie zdradza, że mamy do czynienia z autem elektrycznym. Różnicą względem poprzedników jest bardzo szeroki grill, a nie wysoki jak w spalinowych odmianach Spectre wyróżnia się również m.in. cienkimi światłami LED do jazdy  dziennej w miejscu klasycznych reflektorów.

Zadziwiające jest, że mierzący blisko 5,5 metra Rolls-Royce Spectre ma współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,25 (Cx). Warto dodać, że akumulatory mają ważyć aż 700 kilogramów, co pewnie sprawi, że cały samochód przekroczy 3 tony masy własnej.

Rolls-Royce Spectre osiągami będzie bardzo zbliżony do silnika V12, w jaki są wyposażone spalinowe modele. Moc wyniesie 585 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zaś pierwsza setka pokaże się po 4,5 sekundy. Akumulatory będą miały pojemność 120 kWh, co ma pozwolić przejechać 520 kilometrów.

W środku jest nadal bardzo konserwatywnie. Sporo przycisków, jedynie całość zegarów zastąpiono wyświetlaczem. Nie zabrakło również znanego z innych modeli nieba, czyli podświetlonej podsufitki.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec 2023 roku. Za Rolls-Royce Spectre trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić minimum 2,5 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie